Koronavirüs (COVID-19) ile ilgili bilgilenmek için Sağlık Bakanlığı ve Türk Tabipler Birliği sitelerini ziyaret edin.

Merhaba.son 1 aydır tatlı krizine giriyorum.kendimi durduramıyorum.evdeki b

 • Merhaba.Son 1 aydır tatlı krizine giriyorum.Kendimi durduramıyorum.Evdeki bütün tatlı,şekerli şeyleri bitirdim.Dayanamıyorum.Ne yapmalıyım?Bütün tahlileri yaptırdık.Birşey yokmuş.

 • Doktor Cevabı:

  Duru bu durumunu açıklayabilecek birkaç sebep olabilir; 1.bu arada çok öğün atladığın için kan şekerin düşüyor olabilir 2.tatşl döneminde olduğun ve evde bütün gün oturuyorsan can sıkıntısından olabilir 3.ramazan sebebiyle evinizde giden gelen fazla ve hep tatlı , şekerli besinler bol bulunuyor olabilir. 4.bu ara stresli, sıkıntılı günler yaşıyor olabilirsin. bu 4 maddeden hangileri şu an mevcut sende?

  tarihinde cevapladı.
 • Galiba can sıkıntısından.Şişman olduğum için canım evden dışarı çıkmak istemiyor.Bir de ramazan ayında olunca herşey daha berbat oluyor

 • Doktor Cevabı:

  Şişman olduğun için kendini toplumdan soyutluyorsun, sıkıntıdan da devamlı yemek istiyorsun. bu kısır döngüyü kırman gerekli. aksi taktirde herşey daha çıkmaza girecek. kendine bir uğraş edin. mesela spor yap. bu hem zayflamana yardımcı olur, hem de psikolojik olarak seni çok rahatlatır.

  tarihinde cevapladı.
Bu soruya oy verin :

.
x