Merhaba nihat bey, ben yaklaşık 5 yıl önce koklear implant operasyonu geçir

  • Merhaba Nihat Bey, ben yaklaşık 5 yıl önce koklear implant operasyonu geçirmiştim. Şu anda hamileyim . Normal doğumun ameliyatıma zararı olur mu ? Ameliyattan çıktığımda doktorum doğum yapacaksanız sezeryan olmalısınız demişti . Sizin fikrinizi alabilir miyim ? Teşekkürler..

  • cevabınız için çok teşekkür ederim fakat merak ettiğim konu ameliyatımı yapan doktorum normal doğum sırasında şiddetli kasılmalardan dolayı ameliyat yerinde yırtılma olabilir demişti sizce yinede normal daha mı sağlıklıdır ?

  • Çok teşekkür ederim ,son bir sorum olacak . Benim işitme kaybım 18 yaşından sonra başladı. Fakat genetik, babamda ve babamın babası yani dedemde de aynı şekilde 18 yaşından sonra başlamış. Doğacak çocuğumuzun işitme engelli olma riski nedir sizce ? Ailemizde hep erkekten erkeğe geçmiş , benim kız olma durumumun farkı olur mu?

  • Doktor Cevabı:

    Umarım akraba evliliği yapmadınız. sadece erkeklerde olan bir durum olsaydı (y) kromozomuyla ilgisi kurulabilitdi. genetik profili bilmeden ve elimizde bir teşhis olmadan sorunuza yanıt vermek mümkün değil

    tarihinde cevapladı.
Bu soruya oy verin :

Diğer Hasta Soruları


.
x