Merhaba murat bey,29 yaşındayım ve 3 hafta önce ortodontik tedaviye başladı

 • Merhaba Murat bey,29 yaşındayım ve 3 hafta önce ortodontik tedaviye başladım.estetik braket tercih ettim ancak braketlerim takıldıktan sonra hiçte şeffaf olmadığını gördüm.beyaz gibi görünüyor,doktorun dediğine göre porselen miş ve bir kaç ay sonra şeffaf olana geçecekmiş bana çok saçma geldi ben en başından şeffaf olmasını istemiştim.böyle birşey olabilirmi şu anki braketi nasıl değiştirecek tekrar ben anlayamıyorum aydınlatorsanız çok sevinirim. Teşekkürler.

 • Doktor Cevabı:

  Merhaba mine hanım. ortodontik tedavinize bir hekim arkadaşımızda başlamışsınız. benim tedaviniz hakkında yada geleceği konusunda bir yorum yapma şansım yok. ancak tedavi başlangıcında hekimimizle ne konuştu iseniz bunların hepsinin gerçekleşeceğine güveniniz. sizin için en uygunu yapmak için gereken her tedavi alternatifini hekiminiz düşünecektir. genel anlamda braket çeşitlerini soruyorsanız; seramik, porselen, kompozit ve metal hammaddeli braketler mevcuttur ve ortodontist arkadaşlarımız kullanmaktadır. benim tedavi şeklimi soruyorsanız; kendi kliniğimde porselen yada benzeri estetik oldukları ileri sürülen braketleri pek tercih etmiyorum. çok estetik olmadıkları kanısındayım. estetiğe önem veren hastalarımda lingual teknik dediğimiz metal braketlerin dişlerin iç yüzüne yapıştırıldığı tekniği kullanıyorum. dışarıdan gözükmedikleri için gerçek estetik sağlanmış oluyor. tekrar geçmiş olsun. saygılarımla...

  tarihinde cevapladı.
 • Murat Bey,yanıtınız için teşekkür ederim.Ancak ben tedavime şeffaf braket ile devam edeceğim için ,sizin yanıtınız beni üzdü.Neden siz tercih etmiyorsunuz acaba ,metal brakete göre oldukçada pahalı pişman olmak için geç kaldım sanırım.

 • Doktor Cevabı:

  Kesinlikle bir pişmanlık duymayın. bu benim tedavi şeklim. sadece bana yeteri kadar estetik gelmiyorlar. ne kadar şeffaf yapıda da olsa ister istemez gözükecekler. ama bu durum sizi rahatsız etmesin. şu anda dünya da ve ülkemizde bir çok hasta şeffaf braketlerle tedavi olmaktadır. lütfen hekiminize güvenin ve rahat olun. tedavi sonrasındaki memnuniyetiniz bugünlerinizi unutturacak. sağlıcakla kalın.

  tarihinde cevapladı.
Bu soruya oy verin :

.
x