Merhaba merve hanım 6.5 aylık gebeyim şeker yüklemesınde açlık90 tokluk 160

 • merhaba merve hanım 6.5 aylık gebeyim şeker yüklemesınde açlık90 tokluk 160 çıktı.doktorum 10 gun diyet uygula dedı sonra 100gr yukleme yapacagız dedı.ancak yogunluktan soramadım 10 gunluk dıyet derken sizce sadece şeker mı yememlıyım yoksa herseyde mı diyet yapmalıyım.ayrıca endişeleniyorum sizce bu rakamlar yuksekmı? cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

 • Doktor Cevabı:

  Merhaba aysel hanım aynı soruyu başka bir siteden de sormuştunuz umarım cevabım açıklayıcı olmuştur. sevgiler..

  tarihinde cevapladı.
 • malesef benim baska bir sitede uyeliğim bile yok cevabınız için teşekkur ederım çok ilgilendiniz..ayrıca şeker yuklemelerim bittikten sonra cevap verdınız..TEŞEKKÜRLER...

 • Doktor Cevabı:

  Tekrar merhaba aysel hanım , başka bir sitede üyeliğiniz olmadığına göre çok büyük bir tesadüf olmuş kusura bakmayın çünkü aynı gün ya da bir iki gün önce başka bir sitede sorunuzun aynısını( aynı kelime ve cümleler kullanılmış) cevapladım. bende bana burdan ulaşamadığınız için başka bir siteden de sormak istediğinizi düşündüm. yinede bundan sonra böyle bir durumda karşılaştığınızda kısıtlı olan tek şeyin şeker değil,karbonhidrat ağırlıklı besinler( pilav,makarna,ekmek,hamurişleri), kilo alımınızı destekleyecek kızartmalar,fast food tüketimi vb dir.

  tarihinde cevapladı.
 • TEŞEKKÜR EDERİM.bende bir yüzsüzlük yapıp tekrar bir soru sormak ıstıyorum musadenızle.gebelikte şeker diye adlandırılan hastalıgın bebeğime ne gibi zararları var bilginiz varsa lütfen paylaşırmısınız.tekrar teşekkür ederim..

 • Doktor Cevabı:

  Gebelikte kan şekeri yükselmesiyle ortaya çıkan gestasyonel diyabet beslenmenin doğru planlanmasıyla kan şekeri düzeyi norma düzeylere çekildiği sürece anne ve bebekte bir sorun yaratmayacağı gibi geblik süreci sonunda da ortadan kalkacaktır ancak bu dönemde beslenme düzgün planlanmaz ve kan şekeri düzeyleri normal sınırlara düşürülmezse örneğin yanlış beslenme modeli uygulayıp uzun süre aç kalırsanız kan şekeriniz önce düşer, ardından dokular parçalanarak şeker elde edilir, bu esnada atık madde olarak keton cisimleri ortaya çıkar ve kanda birikmeye başlar. yapılan çalışmalar bu maddelerin düzeyinin yükselmesinden dolayı idrarında gebelik boyunca keton bulunan kadınların çocuklarında mental gelişim bozuklukları olabileceğini göstermektedir. bu yüzden az ve sık(günde ortalama 6 öğün) beslenmeye , uzun süre aç kalmamaya veya tam tersi şeker ve yağ oranı çok yüksek besinlere yüklenmemeye dikkat etmelisiniz.

  tarihinde cevapladı.
Bu soruya oy verin :

Diğer Hasta Soruları


.
x