Merhaba,hülya hanım... ben,çocukluğumda bir tecavüz olayına maruz kaldım,b

 • Merhaba,Hülya hanım... Ben,çocukluğumda bir tecavüz olayına maruz kaldım,bir süre önce bir ilişkim vardı,ve bu ilişkide de birlikteliği çok isteyerek yaşamadım.zoraki oldu çoğu zaman. ve birliktelikten sonrada ben,hep suçluluk hissettim,ve her zaman ağladım.hatta bir keresinde intihara teşebbüs ettim. şimdi yeni bir ilişkiye girmekten,isteyerek yaşasamda,yinede birliktelik sonucunda ağlamak,pişmanlık duygusu yaşamaktan korkuyorum. ben bunu hep yaşayacak mıyım? Teşekkür ederim.

 • Doktor Cevabı:

  Nurcan hanım, daha farklı bir duygu da yaşayabilirsiniz. denemeden önyargı sizi bazen olumsuz noktalara götürür. geçmiş olayın terapi ile üstesinden gelebilmeyi denediniz mi saygılarımla

  tarihinde cevapladı.
 • Hülya Hn.yeniden merhaba,teşekkür ederim öncelikle. ben uzun süre temizlik takıntısı ile tedavi gördüm,çocukluğumda da psikiyatrik tedavi gördüm,ama cinsel sorunlar üzerine bir tedaviye gitmedim. Zaten şuan çok fazla imkanımda yok. Ben mastürbasyon sonrasında bile suçluluk yaşayan biriyim.Ne yapmam gerektiğini bilmiyorum.Teşekkür ederim.

 • Doktor Cevabı:

  Nurcan hanım, devlet hastanesinde psikolog arayın. bazılarında var. terapi bence bu konuda en uygun çözüm. saygılarımla

  tarihinde cevapladı.
Bu soruya oy verin :

.
x