Merhaba hocam eşim psödütümör hastası 4 yıldır ilaç olarak diozomed ve topa

  • merhaba hocam eşim psödütümör hastası 4 yıldır ilaç olarak diozomed ve topamax kullanıyor fakat hiç gelişme olmadı aksine çok daha şiddetli ağrıları var bulantı,kusma göz kararması,ve hastalıkla alakası yok dendi ama hafıza kaybı,idrar kaçırma,aniden yüzü kıpkırmızı oluyor ve bayılıyor sürekli LP yapılıyor bos (280&450)arası değişiyor tamamen eve kapanmış durumda ne yapabilirim başka bir tedavi şekli yokmu popilödem mevcut el ve ayaklarda uyuşma,hissizlik,ve denge kaybı var şimdiden teşekkürler

  • Doktor Cevabı:

    Pseudotumor cerebri, beyin omurilik sıvısının farklı nedenlerden ötürü basıncında artma ile karakterize bir hastalıktır. başağrısı, bulantı-kusma, göz kararması hastalık ile ilişkili iken unutkanlık ve yüzde kızarma kullandığı ilaçlara bağlı gelişmektedir. eğer etkili tedaviye rağmen bos basıncı düşürülemiyor ise şant cerrahisi düşünülebilir. bunun için bir beyin cerrahisi uzmanı ile görüşmekte fayda vardır. geçmiş olsun...

    tarihinde cevapladı.
Bu soruya oy verin :

.
x