Merhaba hocam çapraz bağ rüptürüm ve grade 3 menisküs yırtığım var ac

 • merhaba hocam çapraz bağ rüptürüm ve grade 3 menisküs yırtığım var acilen ameliyat olmak istiyorum ancak ben öncelikle menisküs ameliyatı istiyorum ama çağraz bağ için de sizinde ameliyat sırasında görebileceğiniz duruma göre, yeni çapraz bağ ameliyatı değilde, (Augmentasyon diyorsunuz sanırım) mevcutun onarımı, sağlamlaştırılması dikilmesi şeklinde bir ameliyat istiyorum. (şu aşamada yeni acl bağı işlemi istemiyorum) acl reconstruction ameliyatlarınının videolarını seyrettim. yapılabiliyormuş sanırım. gerçi sonuçları tarşılmalıymış. eğer siz de Augmentasyon yapıyorsanız muayene olmaya geleceğim tşk

 • Doktor Cevabı:

  Ön çapraz bağ cerrahisinde eski kopan bağın kullanıldığı bir ameliyat tekniğini ben bilmiyorum. ön çapraz bağ aynı dizinizden alınan tendon greftleri ile yeni bir bağ oluşturularak acl rekonsrt. yapılmaktadır. size önerim menisküs ameliyatı ile birlikte semitendinosus ve grasilis tendonları kullanılarak ön çapraz bağ ameliyatı olmanızdır.

  tarihinde cevapladı.
 • eski kopan bağın dikilmesi sağlamlaştıtıması şeklinde ameliyatlar varmış. youtube dan izledim. o açıdan soruyorum. tşk.

 • Doktor Cevabı:

  Selim bey, benim tıbbi bilgim dahilinde tarif ettiğiniz bir ameliyat yoktur.

  tarihinde cevapladı.
Bu soruya oy verin :

Diğer Hasta Soruları


.
x