Merhaba hocam benim 3 yaşinda serebral palsy hastasi oğlum var.bir süredir

 • MERHABA HOCAM BENİM 3 YAŞINDA SEREBRAL PALSY HASTASI OĞLUM VAR.BİR SÜREDİR BAZEN SIK BAZEN UZUN ARALIKLI OLARAK AĞIZ VE DİLDE TİTREME GİBİ KASLARDA ATMA OLUYO SALYA AKITIYO VE DUDAKTA BİRAZ KAYMA İÇE DOĞRU BÜZÜŞME OLUYO BİLİNÇ YERİNDE AMA TEDİRGİN OLUYO BEN CEVABINI BULAMADIM YARDIMCI OLURSANIZ ÇOK MUTLU OLURUM.(RİVOTRİL KULLANIYORDUK 1 AY ÖNCE KESTİK VE DEPAKİN VE NOOTROPİL KULLANIYORUZ ŞU AN)

 • Doktor Cevabı:

  Hatice hanım çocuğunuzdaki o belirtiler küçük nöbetler olabilir. rivotrilin kesilmesi ile igili olabilir. bence rivotrile tekrar başlayın geçerse kesinleşmiş olur. tedaviniz uygun. geçmiş olsun.

  tarihinde cevapladı.
 • Hocam rivotrili 2 senedir kullanıyoruz ve bu olay 2 senedir oluyor bi ara rivotrili 3 damladan 5 damlaya çıkardılar o ara dahada arttı ve sonra kestik şimdi o kadar sık değil ama devam ediyor.Hocam bu olay cp&#39nin yutma kaslarını etkilemesiyle ilgili olabilirmi sizce?Teşekkür ederim.

 • Doktor Cevabı:

  Hatice hanım o zaman cp &#39li hastalarda görülen distonik bulgulardır. bence bu hareketleri kameraya kaydedip doktorunuza izletin. daha net yanıt alırsınız. geçmiş olsun.

  tarihinde cevapladı.
Bu soruya oy verin :

.
x