Merhaba hocam.2 aylık antibyotik tedavisinden sonra lökositler kaybolmuştu.

 • merhaba hocam.2 aylık antibyotik tedavisinden sonra lökositler kaybolmuştu.yeni hormon değerlerimizi istemiştiniz.FSH 7,85 LH 5,96 TESTESTERON 5,91.birde sormak istediğim 9 aydır çıkış olmamasına rağmen testislerde üretim başlamış olabilir mi? teşekkürler...

 • Doktor Cevabı:

  Bunu anlamak için bir sperm testi yaptırmanız yeterli. hormonlarınız normal. basit bir tedavi ile gerekirse arkasından tüp bebek yapılabilir. saygılarımla.

  tarihinde cevapladı.
 • hocam eksik bilgi verdm sanırım.ben m tese oldum ve sperm çıkmadı.germ hücre aplazisiydi tanı.9 aydır da sizinle tedavideyim.spermigramda çıkan lökositlerin mikrop mu yuvarlak hücre mi olduğunu anlamak için antibyotik vermiştiniz.kullandıktan sonraki spermigramda sonuç yine 0 çıktı ve lökositlerde kayboldu.bunun üzerine tekrar hormn testi istemiştiniz ve biraz daha devam edelim tedaviye demiştiniz.şimdiki hrmonlarFSH 7,85 LH 5,96 TESTESTERON 5,91.şimdi nasıl devam edelim tedaviye teşekkürler..

 • Doktor Cevabı:

  Tedavinizi yeniden planlamakta fayda var. lütfen bana şu anda kullandığınız ilaçları da yazar mısınız? saygılarımla.

  tarihinde cevapladı.
 • hocam tedavimi özetliyim sağlıklı iletişim için.m tesede sperm çıkmadı germ hücre aplazisi.9 aydır siznle tedavidyim.şuan kullandığım ilaçları istemiştiniz ve tedaviyi yaniden planlayalım demiştiniz.1 ay yarım klomenden sonra lökositleri anlamak için 2 ay endol ve antibyotik (tedradox) kullandım.btince hormon testi ve spermigram yaptırdm.sonuç 0 dı ve lökositler kaybolmuştu. FSH 7,85 LH 5,96 TESTESTERON 5,91.son 3 aydır normal hormonlar.şimdi ne öneriyosunuz.gerkiyorsa gelebilirim.saygılar...

 • Doktor Cevabı:

  Amacımız fsh'yı yükseltip, mikrotese'yi tekrarlamak. lütfen günde yarım tabletle klomen'e başlayın. 1 ay kullanın ve aynı hormonlara baktırıp bana yazın. cevabınızı ksaydos@tr.net adresine ve aynen buraya yazdıklarınızı yazdıktan sonra, üzrine yazıp gönderirseniz sizi hatırlarım. saygılarımla.

  tarihinde cevapladı.
Bu soruya oy verin :

Diğer Hasta Soruları


.
x