Merhaba hasan bey benim sorunum sol kaburga kemiğim de sırtıma yayılan ağr

 • merhaba hasan bey benim sorunum sol kaburga kemiğim de sırtıma yayılan ağrı ...dokularımdada yumuşama var ..ağrı yoğunlaştığı zaman nefes almakta güçlük çekiyorum sol tarafıma yatamıyorum uyuyamıyorum nefesim duruyor ..ne yapmalıyım. bana yardımcı olabilecek bölüm hangisi bilgilendiririseniz sevinirim ..fizik tedavi gördüm hiç bir fayda görmedim ağrı kesiçi kas gevşeticilerden de fayda görmüyorum.yaşam kalitem sıfır yardıcı olursanız sevinirim teşekkürler..

 • Doktor Cevabı:

  Ağrının tipi ve sürekliliği önemli. ne zamandır olduğu, eforla ilgisi önemli. örneğin bu ağrının kalpten ileri gelmediği kesinleşti mi? batar tarzda bir ağrı mı?

  tarihinde cevapladı.
 • cevabınız için öncelikle tesekkür ederim ..ağrılarım sürekli var kürek kemiğimin arkasından göğsüme yayılıyor nefes almamı güçleştiriyor ..ekg eko ofor akciğer filmi iç batın ultrason iç batın röntgen filmi kan tahlilleri hepsi normal görünüyor ...ağrı bazen yanar batma tarzında .. yürüyüş yaparken nefes almakta güçlük çekiyorum..solunun fonksiyon testi yapıldı %90 cıktı .5- 6 senedir ağrımı sürekli var. en son ege üniv .algoloji bölümüne gittim ..zaldiar diye bir yeşil reçete ilaç verdiler ..yan etkilerinde solunbum güçlüğü yazıyordu kullanmaya korkuyorum ..minoset plus bile koullansam nefesim daralıyor ..kötüleşiyorum..fiziksel bişey yok psikolojik diyorlar .. agrılarım için ... agrım sadece sol tarafta ..cok yoğun oldugunda şişlik oluyor ben elimle hissediyorum . doktor kemik testiyle anlaşılır sen elinle anlayamazsın dedi..dinlenmekle bile geçmiyor ilaç kullanmaktan bıktım başka bir tedavi şekli yokmudur..teşekkürler

 • Doktor Cevabı:

  Bu daha çok fibromiyalji dediğimiz yumuşak doku ağrısına benziyor. fizik tedavi veya ağrı ünitesi, akupunktur gibi tedavi şekilleri de denenebilir.

  tarihinde cevapladı.
Bu soruya oy verin :
Puan : 5 / Oy veren : 1 kişi

.
x