Merhaba.eşimin gözüne yaklaşık1 yıl önce japon yapıştırıcı kaçmıştı.doktora

  • merhaba.eşimin gözüne yaklaşık1 yıl önce japon yapıştırıcı kaçmıştı.doktora gittik gözünü temizledi.ve damla tedavisi uyguladı.görmede sorun yok ancak enfeksiyonel bi durum olsa gerek sürekli kırpma ve kızarmabaşladı.tekrardan ikiayrı doktora gitti.ancak uygulanan tedavi sonuç vermedi.gözde çapak gibi ancak beyaz elastik bir şey oluşuyor sürekli.çok rahatsız edici.ve gözde kuruma oluyor.bize yardımcıolurmusunuz.nasıl bir tedavi uygulamamız gerek?önerdiğinizbir damla veya ilaç varmı?neolur bilgi?

  • Doktor Cevabı:

    Geçmiş olsun büyük tehlike atlatmışsınız ,görmeden birşey söylemezse de anladığım kadarıyla belki ilaçların belki japon yapıştırıcısının etkisiyle gözde kuruma oluyor bunun için eczaneden suni göz yaşı damlası alınız ve bir süre günde birkaç kez damlatınız , daha sonra beni bilgilendiriniz

    tarihinde cevapladı.
  • merhaba hocam.göz yaşı damlasını uzun zamandır kullanıyor.ancak sonuç aynı.damlayı kullandığında gözünden çapağa benzeyen plastik bir şey çıkıyor.yaklaşık ilk 3,4 saat sürekli çıkıyor.durum bu malesef :(ne yapmamızı önerirsiniz?

  • Doktor Cevabı:

    Görmediğim için kesin bir şey söylemem zor,ancak anlattıklarınıza göre allerjik konjonktivitlerde gördüğmüz salgıyı tanımlıyorsunuz. dediğim gibi kortizonlu ilaçları uzun süre kullanmak sakıncalı.çağızdan da antiallerjik ilaç takviyesi yapılabilir.

    tarihinde cevapladı.
Bu soruya oy verin :

.
x