Merhaba efendim benim sorunum idrar yollarında sistit var.ayrıca akıntım n

  • merhaba efendim benim sorunum idrar yollarında sistit var.ayrıca akıntım normalden biraz daha fazla ve sarı kokusuz.adet sancısına benzer şiddetli bir sancı aynı zamansa rahimde igne gibi batma seklinde kramplar oluyor.gebe kalabilmek için korunmayı bırakmıştık.azosilin ve ciprosan ile biraz gecmişti.hamile oldugum ihtimali ile bu ilaçları kullanmaktan korkuyorum fakat 2 gündür cok agrım var.eger gebe kaldıysam sistit nedeniyle düşük olabilecegi söylendi.sizce gebelik varsa sakıncaları nedir?

  • Doktor Cevabı:

    Sistitin düşük yapma gibi bir etkisi yoktur. bu ilaçlardan birisi gebeliğe denk gelmemesi gerekir. son adetinizin ilk günü neydi?

    tarihinde cevapladı.
  • saolun hocam.bugün hem gebelik hemde idrar tahlili yapıldı laborant gebelik testi negatif dedi fakat süpheli dedi 1 hatfasonra tekrar tahlil yapalım dedi son adetim 14 şubattı.idrar tahlili ni aynen yazıyorum 6-7lokosit 15-16epitel bol miktarda bakteri görüldü bunun dışında diger degerler çogunda negatif yazıyor s.g1,025-----p.h5,5-----leu+-10bukadar hocam.birde hala korunmuyorum çünkü adetten sonra korunmadım gebelik varsa diye yani bebegi çok istiyorum .tahlili degerlendirirseniz çok sevinirim.birde sorularıma net ve hızlı cvplarınızdan dolayı çok teşekkür ederim

Bu soruya oy verin :

.
x