Merhaba efendim, benim gözlerimde dejeneratif miyop var -13,5 ile -14 cam k

 • merhaba efendim, benim gözlerimde dejeneratif miyop var -13,5 ile -14 cam kullanıyorum ve bana doktor bu hastalıktan dolayı gözümün iç kısmında sürekli gerilme olduğunu söyledi ve tedavisi yok dedi siz tedavi konusunda ne düşünüyorsunuz herhangi bir körlük riski var mı ilerki yaşlar için şu an 25 yaşındayım cam numram artmaya devam edecek mi ayrıca bu hastalığa astigmat ve nistagmus da eşlik ediyor gözlükle %20 görüyorum. Göstereceğiniz ilgiye şimdiden teşekkür ediyor saygılarımı sunuyorum.

 • Doktor Cevabı:

  Sayın mehmet bey yüksek miyop hastaların retinaları sorun içerebileceğinden retina dekolman riski taşırlar yıllık 2 kez düzenli doktor kontrolu öneririm.önceden alabileceğiniz bir önlem yok. saygılarımla

  tarihinde cevapladı.
 • Sayın Profesör, sorumu cevaplama nezaketinde bulunduğunuz için size teşekkür ediyor saygılarımı sunuyorum ancak bir sorum daha olacak; retinada yırtılma olmasa bile zamanla dejeneratif miyop nedeniyle %20 olan görme oranımda düşme olur mu? cam numaralarımda yükselme olur mu? Yani yaşlılıkta bir körlük bekliyor mu? Tekrar teşekkür ediyorum cevabınızı merakla bekleyeceğim efendim.

 • Doktor Cevabı:

  Sayın mehmet bey maalesef geleceği bilebilme ve sorularınızı yanıtlayabilmek mümkün değil. doktorunuzun takiplerini kaçırmayın.

  tarihinde cevapladı.
Bu soruya oy verin :

Diğer Hasta Soruları


.
x