Merhaba doktor bey ben 33 yaşında 3 çocuk annesiyim granülomatöz mastit has

 • merhaba doktor bey ben 33 yaşında 3 çocuk annesiyim granülomatöz mastit hastalığıyla 6 aydır uğraşıyom 2 kez amelyat oldum kortizon kullanıyom yine tekrarladı aldığım anti biyotiklerin hesabı yok bunun başka nasıl bir tedavisi var ben kayseride oturuyom teşekkür ederim

 • Doktor Cevabı:

  Her iki memenizde mi yoksa tek memenizde mi oluyor? daha önceki ameliyatlarınızda biyopsi aldılar mı? aldılarsa sonucu ne geldi? ailenizde kanser olan var mı?

  tarihinde cevapladı.
 • iyi günler ben granülomatöz mastit hastası olan sol memede tanı fistülüze abse formasyonu gösteren kronik gramatöz mastitis orta derece ductal ve lobiler epitel hiperplazi gösteren firokistik hastalık meme eksizyonel biyopsi ..şu an akıntı yok ama bir tedavi uygulamıyorum zaman zaman ağrı oluyor ne yapmam gerek teşekkürler

 • Doktor Cevabı:

  Nihal hanım, yurtdışında olduğum için biraz geç cevap veriyorum. ne yazık ki granülomatöz mastit sürekli tekrarlama olasılığı olan bezdirici bir rahatsızlık. meme içerisinde birkaç odak birden olabildiği için böyle vakalara memesinin alınması ve yerine yeni bir meme yapılması önerilebiliyor. ancak şöyle bir yöntem daha var, granülomatöz mastit genel olarak tüberküloz&#39un (verem) meme tutulumu ile karışabiliyor. alınan akıntı örneğinde genel olarak tüberküloz mikrobu saptanamıyor. ancak granülomatöz mastitili hastaların büyük çoğunluğu tüberküloz tedavisine çok iyi yanıt veriyor. burada bir çıkmaz var, o da şu: devlet, tüberküloz tedavisini karşılamak için akıntı örneğinde mikrobun teşhisini istiyor. granülomatöz mastit&#39te de bu saptanamadığından (genelde) karışık bir durum ortaya çıkıyor.

  tarihinde cevapladı.
 • çok teşekkür ederim bana kayseride gide bileceğim bi doktor tavsiye edebilirmisiniz ve şuan yine tekraralafı

 • Doktor Cevabı:

  Nihal hanım, meme cerrahisi bizim ilgilendiğimiz çok özel bir dal. bununla ilgili kayseride tanıdığım birisi malesef yok. ancak üniversiteye başvurmanızı öneririm. geçmiş olsun.

  tarihinde cevapladı.
Bu soruya oy verin :
Puan : 1 / Oy veren : 1 kişi

Diğer Hasta Soruları


.
x