Merhaba. birisi bir kız arkadaşıyla yakınlaşma yaşasa fakat cinsel munasebet olmasa sadece genital bölgelerin birbirine değmesiyle, ve erkeğin zevk suyunun rahim ağzına değmesiyle hamile kalınabilir mi ? tanıdığım biri var, böyle bir durum yaşamış. 48 saa

  • Merhaba. Birisi bir kız arkadaşıyla yakınlaşma yaşasa fakat cinsel munasebet olmasa sadece genital bölgelerin birbirine değmesiyle, ve erkeğin zevk suyunun rahim ağzına değmesiyle hamile kalınabilir mi ? Tanıdığım biri var, Böyle bir durum yaşamış. 48 saat içerisinde alınması gereken hap varmış hamile kalınmamak için yani her ihtimale karşı. Onu almış. Aradan 1 hafta geçmiş Ay hali görmüş. Hala Hamile olma ihtimali var mı ? Teşekkürler.

  • Doktor Cevabı:

    Erkeğin zevk suyunun rahim ağzına değmesiyle hamile kalınabilinir. korunmasız cinsel ilişki sonrası ertesi gün hapının ilk 24 saat içinde kullanıldığında %95, ikinci gün kullanıldığında %85, üçüncü gün kullanıldığında %58 koruyucu etkinlik sağladığı bildirilmiştir.% 99 gebe kalmaz. görünen kanama o i̇lacin etki̇si̇di̇r veya beklenen adetti̇r..ancak yi̇nede tedbi̇rli̇ olmak gereki̇r. çünkü tipta hi̇ç bi̇r şey %100 deği̇ldi̇r.

    tarihinde cevapladı.
Bu soruya oy verin :

.
x