Merhaba bir yılı aşkın süre önce yüzümde kızarıklıklar oluştu doktorum sebo

  • merhaba bir yılı aşkın süre önce yüzümde kızarıklıklar oluştu doktorum seborait dermatit olduğunu söyledi. nizoral krem ve kortizon içeren locoid lipokrem verdi. locoid kremi kullandıktan sonra geçti ancak diğer kremi kullanmaya başlayınca yine oluştu kızarıklıklar. bende bir yıldır bu kremi kızarıklıklar çıktıkça sürüyorum. ama ciddimin iyice kötüye gittiğini görmeye başladım. zararlı olduğunu biliyorum ama sürmeyincede çok kırmızı görünüyor ne yapmalıyım?

  • Doktor Cevabı:

    Nizoralın hemen hemen hiç yan etkisi yok.seboroi,k dermatit stres ve mevsim değişikliğinde tekrar eder.hastalık değil ama estetik olarak rahatsız eder.

    tarihinde cevapladı.
  • sorumu cevaplama inceliği gösterdiğinz için teşekkür ederm.burun çevremde yanaklarımda ve alnımda kızarıklıklar oluşuyor.seborait dermatit teşhisi konuldu.nizoral krem ve locoid lipokremi 1yıldır kullanıyorum ancak nizorali kullanmaya başlayınca kızarıklıklar tekrarlıyor.bende artık sadece locoid lipokremi kullanıyorum.kortizon içerdiğini biliyorum ama kullanmazsam yüzüm çok kırmızı görünüyor.her ay ortalama bir hafta kullanıyorum.devam etmelimiyim?ya da ne yapmalıyım?kesin bir çözümü var mı?

  • Doktor Cevabı:

    Locoid crem uzun vadede deride incelme ve kilcal damarda artiş gösterebilir.mümkün olduğu kadar az kullanin.

    tarihinde cevapladı.
Bu soruya oy verin :

Diğer Hasta Soruları


.
x