Merhaba, benim omuzlarım çok ağrıyor içi kıtır kıtır ötüyor.ordan enseme ağ

 • Merhaba, benim omuzlarım çok ağrıyor içi kıtır kıtır ötüyor.ordan enseme ağrı yapıyor.Sonra da başım ağrıyor.Şu an gebeyim böyle bir sorum yaşarsam neler önerebilirsiniz? Nasıl geçirebilirim? Teşekkürler.

 • Doktor Cevabı:

  Nejla hanım, ağrı nedeniyle omzunuzu hareket ettirmez iseniz, eklem kapsulü dediğimiz omuz eklemini saran yumşak doku kısa sürede sertleşir ve omuz hareketleriniz kısa sürede kısıtlanır. adhezive capsulit (donuk omuz) dediğimiz bu durumun giderilmesi uzun süren ve ağrılı tedaviler gerektirir. buna meydan vermemeniz için şimdi yapmanız gereken; omzunuzu normal eklem genişliği içerisinde yapacagınız germe egzersizleri ile tutulmasını önlemenizdir

  tarihinde cevapladı.
 • Merhaba, ben size omuz ağrılarımla ilgili bir sou sormuştum, siz de cevapladınız.Şunu anlayamadım germe egzersizi nedir? Nasıl yapmalıyım.Başka hangi yollarla ağrılarımı geçierebilirim? Teşekkürler.

 • Doktor Cevabı:

  Başka yol ağrı kesici ilaçlardır. her eklemin normal bir genişlik sınırı vardır. ağrısız omzunuz kolunuzun yapabildiği hareket genişliği normel olandır ağrılı olanın onun kadar kalkmadığını göreceksiniz. o kolu da zorlayarak ayni hizaya getirmeye çalışma egzersizlerine germe egzersizleri denir. ağrısada zorlayarak, yavaş yavaş açarak eklem hareket genişliğini kazanmaya çalışın. yahut bir fizik tedavi uzmanına gidin orada fizyoterapist bu egzersizler size yapsın.

  tarihinde cevapladı.
Bu soruya oy verin :

.
x