Merhaba benim migren problemim var.tedavi ile ilgili çeşitli yöntemler den

 • Merhaba Benim migren problemim var.Tedavi ile ilgili çeşitli yöntemler denendi ancak hiçbirisi atak sayısını ayda 2 ye indiremedi. alternatif olarak akapunkturu bile denedim ama onda da bir sonuç alamadım..Genelde haftada bir yada iki kez migren ağrım oluyor..Mesleğim nedeniyle sürekli bilgisayar başındayım..Başım ağrımaya başladığı anda eğer omuzlarım ve boynum ovulursa beni kısmen de olsa zaman zaman rahatlatıyor. Omuz ve boyun ağrısı migreni tetikler mi?

 • Doktor Cevabı:

  Tüm ağrılar migreni tetikleyebilir. bazı hastalarımızda stres, açlık, uykusuzluk, pırpırlı veya kuvvetli ışıklar migreni tetikleyebiliyor. kış aylarında bile güneşli günlerde dışarıya güneş gözlüksüz çıkamayan migren hastalarım var. eğer kaslarınızın çok aşırı kasılmasından dolayı migren ataklarınız tetikleniyorsa botulinyum toksini ( botox gibi) enjeksiyonu yapılabilir. daha önceden kullandığınız ilaçları belirtmeniz belki tedavide farklı seçenekler getirmemizi sağlayabilir. geçmiş olsun

  tarihinde cevapladı.
 • Tedaviye ilk önce avmigren ve laroxyl ile başlandı universite yıllarımda.Daha sonra depakin verdi başka bir hekim.Ondan da sonuç alamayınca başka bir hekime daha gittim.Son kullanığım ilaç topamax ve cipralex idi..6 aylık periyodda kullandım..Ama hiçbir zaman atak sayım ayda ikiye düşmedi..Gebelik öncesi ilaçları kestim. Bu sefer akapunkturu denedim..O da bir işe yaramayınca ilaç kullanmayı tamamen bıraktım..Doktor bey sizin tavsiyeniz nedir? Hayat kalitemi çok düşürüyor..Teşekkür ederim..

 • Doktor Cevabı:

  Relpax, migrex, zomig, naramig, maxalt, imigran gibi migren ilaçlarından kullanmadığınızı mı söylüyorsunuz ? eğer şimdi gebelik- emzirme gibi bir durumunuz yoksa benim hastam olsanız cymbalta ve migrex + naprosyn cr kombinasyonunu düşünürdüm. akşamları alacağınız 30 mg ile başlanan cymbalta ve atak dönemlerinin başında migrex ve ağrılı günlerde naprosyn cr 1-2 ay içinde atak sayınızı düşürmenizi ve gerginlikten kaynaklanan ağrılarınızın geçmesini de sağlayabilir. geçmiş olsun

  tarihinde cevapladı.
 • Doktor bey merhaba Ataklarda zomig ve migrex ikisini de denedim..Ancak bu ilaçların ikiside her an felç inecekmiş hissi uyandıracak kadar kötü etkiliyor beni..Sanki boynumdan, kollarımdan, bacaklarımdan kanım çekiliyor gibi oluyor. Bu duyguyu tarif etmek bile güç..Bu grup ilaç arasında ataklarda beni en az etkileyecek ilaç hangisi? Teşekkür ederim..

Bu soruya oy verin :

Diğer Hasta Soruları


.
x