Merhaba.ben narkolopsi̇ hastasiyim.bi̇rçok doktora gi̇tti̇m.bi̇rçok i̇laç kulland

 • MERHABA.BEN NARKOLOPSİ HASTASIYIM.BİRÇOK DOKTORA GİTTİM.BİRÇOK İLAÇ KULLANDIM.(DOKTORLARIN VERDİĞİ)GENELDE KIRMIZI REÇETE İLE SATILAN İLAÇLAR.(Kİ ÇOĞU KABUS GÖSTEREN,UYKUDA SESLİ SAYIKLAMA YAPAN VB) KARBOLEKS,DEPAKLİN,RETİNOL,VB.BUNLARIN ÇOĞUNU GENELDE UZUN SÜRELİ KULLANDIM.HİÇBİR FAYDA GÖRMEDİM.YİNE EFEKSOR150MMG,ANAFRANİL25MMG VE MEDİONAL100MMG KULLANIYORUM.ÇEŞİTLİ SÜRELERDE DOZAJLARI DEĞİŞTİRİLDİ.YAKLAŞIK 7-8AYDIR BUNLARI KULLANIYORUM.AMA TAM BİR SONUÇ ALMADIM.HAYATIM BOYUNCA İLAÇ ALACAKMIYIM

 • Doktor Cevabı:

  Merhaba. narkolepsi tanısını koyarken ayrıntılı olarak, uyku bozukluğu yapabilecek birçok hastalığın incelenmesi gerekir. eğer bunlar yapılarak ve polisomnografi çekilerek teşhis koyulduysa bu hastalığın tedavisinde kesin bir ilaç maalesef olmadığından uyanıklığı sağlayacak ilaçlar verilmektedir. eğer bu tetkikler yapılmadıysa üniversitelerin bu tetkikleri yapılabilenlerinde incelenmeniz uygun olur. i̇yi günler.

  tarihinde cevapladı.
 • EEG,EKG GİBİ FİLMLER ÇEKİLDİ.ANCAK UZUN SÜRELİ UYKUYA DALARAK HERHANGİ BİR FİLM ÇEKİLMEDİ.SÜREKLİ KAN TAHLİLLERİ YAPILDI.BEYİN TOMOGRAFİSİ ÇEKİLDİ.AMA FİZİKİ BİR SORUN YOKTU.BU HASTALIK NEDENİYLE EVLENEMİYORUM.SÜREKLİ İLAÇ ALAN BİRİYLE KİM EVLENİRKİ.DİYELİM EVLENDİM.HAMİLE OLURSAM BU İLAÇLAR BEBEĞİ ETKİLEMİYECEKMİ.ANNE OLMAK EN BÜYÜK HAYALİM.AÇIKÇASI İLAÇLARLA YAŞAMAKTAN SIKILDIM.İLAÇLARIN NASIL ETKİ ETTİĞİNİ BİLİYORUM AMA.MESELA ANAFRANİLİ BİRKAÇ GÜN ALMASAM ELİMDE OLMAYAN KAS GEVŞEMESİ,EKLEMLERDE KIRILMA,BİR YERE OTURMAZSAM DENGESİZ YÜRÜME,ÇİFT GÖRME OLUYOR.1-2 DAKİKA SONRA GEÇİYOR.MODİONAL ALMADIĞIMDA,ANİ İRKİLME,BAKARKEN İÇ GEÇMESİ,SANKİ O ANDA AYRI BİR DÜNYAYA GİDİYORUM.O ANDA MESELA YAZIYORSAM YAZMAYI BIRAKMIYORUM.KENDİME GELDİĞİMDE HARFLER BİRBİRİNE GİRMİŞ,KAĞITTA KALEM ÇİZİKLERİ GÖRÜYORUM.KONUSUYORSAM,BİRDEN BASKA HAYALİ BİR KONUYA GEÇİYORUM.KARSIMDAKİ NE DİYORSUN GİBİ TEPKİ VERİNCE SAÇMALADIĞIMI FARKEDİYORUM.SESİM ÇIKMAZ OLUYOR.KONUŞTUĞUM ANLAŞILMIYOR.KENDİMİ NORMAL SESLE KONUSUYORMUS HİSSEDİYORUM AMA KARŞIMDAKİ TEPKİ VERİNCE KONUŞMAMIN ANLAŞILMADIĞINI FARKEDİYORUM.

 • Doktor Cevabı:

  Çift görme önemli bir bulgudur. tanımladığınız özellikler epilepsi hastalarında da görülebildiği için sizin ayırıcı tanı açısından, rutin eeg&#39niz normal bile bulunsa uyku eeg&#39sine ve tüm gece uyku incelemesine, tüm gece polisomnografik uyku eeg&#39sine ve beyin görüntülemesi yapılmasına ihtiyaç var. ayrıntılı tetkik yapılmadan teşhis ve tedavi yapılması mümkün değildir. arzu ederseniz bizeden de randevu alabilirsiniz. i̇yi günler.

  tarihinde cevapladı.
Bu soruya oy verin :

.
x