Merhaba ben 38 yaşında bayanım.4,5 yıldır el ve ayak eklemlerimde ağrı var.

 • merhaba ben 38 yaşında bayanım.4,5 yıldır el ve ayak eklemlerimde ağrı var.son 6 aydır rahatsız edici derecede bıktırdı.romatolojide romatizma çıkmadı.filmde periartiküler osteoporoz çıktı..sonra fizik ted. eklemleriniz büyümüş dedi.ortopedide eklemleriniz çok gevşek dendi.2 aydır glukozamin kullanıyorum.sanki 1 haftadır hafifledi gibi.tam geçmedi.bu eklem gevşekliğini merak ediyorum.ağrım ondanmı.eğer bu ilaç iyi gelirse gevşekliktenmi bu yaşta erkenden kireçlenme oldu.saygılarrrrrrrr

 • Doktor Cevabı:

  Seval hanım sikayetlerinizin tamamını degerlendirdiğimizde el parmak eklemlerinizde düzensizleşme olduğu anlaşılıyor. bu tek başına basit bir problem olabileceği gibi bir sendromun da parçası olabilir. bana daha başka bir yerde probleminiz olup olmadığına dair ( ayak parmak deformitesi, her iki ayak bilek sorunu, diger eklemlerinizde gevşeklik vb) biraz daha bilgi verebilirmisiniz.

  tarihinde cevapladı.
 • el ve ayak eklemlerimin tamamı fakat büyük eklemler daha rahatsız edici.el bileklerimde ayak bileklerimde ve dirseklerimde de ağrı var.şişlik yok.bazen zonklar gibi bazendeaniden bişey saplanıyor gibi.ayak baş parmağımda solda içe dönme başlamış ama ondan şikayetim yok.ayrıca t-skore eksi 2 3,5 yıldır kalsiyum kullanıyorum.annemlerde yok.4,5 yıldan beri hergün var.son 6 ayda yoğunlaştı. gevşeklik elve ayaklarımı muayene de dendi. başka yeri bilmiyorum.çok gezince bacaklarım ağrır syg.

 • Doktor Cevabı:

  Seval hanım oncelikle gecmıs olsun. sıkayetleriniz ile ilgili olarak romatoloji ve sistemik diger hastalıkları ( hiper tiroidi vb) ekarte etmek icin endokrinoloji doktoru ile gorusmenizde fayda olacagını dusunuyorum.

  tarihinde cevapladı.
Bu soruya oy verin :

.
x