Merhaba ben 2 yılıdır hipertiroidi tedavisi görüyorum.son 4 aydır kalbimde

  • Merhaba ben 2 yılıdır hipertiroidi tedavisi görüyorum.Son 4 aydır kalbimde bir sıkıntı hissediyordum.Günde 6 adet Tyramazol ve çarpıntım olduğunu düşündüğü için doktorum günde 1 adet dideral kullanmamı önerdi.Ama en son baktığımızda sıkıntının çarpıntı değil ritim bozukluğu olduğu söyledi.Öğrenmek istediğim tiroid problemimin buna sebep olup olmadığı veya kullandığım ilaçların etkileyip etkilemediği.Ne yapmam gerek?Tiroid ameliyatıda olucam ritim bozukluğu etkilermi ameliyatımı? Teşekkür ederim

  • Doktor Cevabı:

    Merhaba gözde hanım. eğer tsh düzeyiniz normalse, çarpıntı veya ritm bozukluğunuzun tiroidle ve tiroid ilaçlarıyla alakası yok demektir. bu durumda ritm sorununuzun kökenine yönelik araştırma gereklidir. bu konuyla ilgili bilgilenmeniz, yapmanız-yapmamanız gereken şeyleri öğrenmeniz için web sitemde (başlıca kalp hastalıkları) bölümündeki (ritm bozukluğu) isimli yazımı okumanızı öneririm. kalp hastası olmasanız bile orada size gerekli olan bilgiler var. saygılar.. dr. sinan coşkun turan, ****

    tarihinde cevapladı.
Bu soruya oy verin :

.
x