Koronavirüs (COVID-19) ile ilgili bilgilenmek için Sağlık Bakanlığı ve Türk Tabipler Birliği sitelerini ziyaret edin.

Merhaba, 44 yaşındayım 5 yıldır obezim.çok inceledım mide balonu takdırmaya

 • merhaba, 44 yaşındayım 5 yıldır obezim.çok inceledım mide balonu takdırmaya engel sağlıkproblemım yok.siz bunu yapıyormusunuz.maliyeti de benim için önemli2000 tl biriktirebildim yeterli olurmu..eğer sizin konunuz değilse önerebilecegınız bır arkadaşınız varmı..anadolu yakasında ıkamet edıyorum.bu yakada bir yer olması benım ıcın onemlı.cevabınız ıcın sımdıden tesekkurler

 • Doktor Cevabı:

  Merhaba, mide balonu uygulamasını türkiye'de en çok yapan 2 hekimden biriyim. ancak maalesef sadece balonun maliyeti 2000 tl'ye yakın. toplan uygulama maliyeti ise 4000 tl. anadolu yakasında da anlaşmalı hastanelerde işlem yapabiliyoruz. saygılarımla..

  tarihinde cevapladı.
 • cevabınız için teşekkürler.4000 tl tutan mide balonu takdırma işlemınde herşey dahil fiyat değil mi.?çıkartırken yada kontrollerde ekstra masraf cıkarmı.

 • Doktor Cevabı:

  Merhaba, 6 ay sonra çıkarma ücreti olarak 650 tl alıyoruz. bu da sadece anestezi-hastanemasrafı ve çıkarma kiti bedeli. kontrollerde herhangi bir ücret yok. isterseniz diyetisyen desteği opsiyonel:)

  tarihinde cevapladı.
 • tekrar merhaba çok soru sordum .aslında gelip görüşmekte fayda var.ama iyice içmiin rahatlaması lazım..internette araştırdığım kadarıyla yemeklerden önce 2 bardak su içersenizde aynı tokluk hissini yakalarsınız diye de yorumalr okudum.bunun gerceklık payı ne kadar..çok zor şartlarda bu parayı ayarlayıp gelicem.gerçekten istiyorum.herkes zayıf olunca hayatımın değişceğini söylüyor bunu artık bende yaşamak ve görmek istiyorum.küçükte olsa bir indirim söz konusu olabilirmi teşekkür ederim

 • Doktor Cevabı:

  Merhaba, yemekten önce içilen iki bardak su, midenin katları arasındaki kısa yoldan derhal mideden barsaklara geçer. o nedenle tokluk hissi oluşturmaz. ancak, balonun da bazı hastalarda tokluk hissi oluşturmayabileceğini ve kilo vermenin garanti olmadığını tekrarlamakta yarar var. rakamlar maalesef son limitler zorlanarak oluşturulmuş rakamlardır. saygılarımla..

  tarihinde cevapladı.
Bu soruya oy verin :

Diğer Hasta Soruları


.
x