Merhaba, 3 yaşında bir oğlum var. yaz tatilinde şiddetli bacak ağrıları se

 • merhaba, 3 yaşında bir oğlum var. yaz tatilinde şiddetli bacak ağrıları sebebiyle ortopediye götürdük. rontgen çekildi kan tahlili yapıldı olumsuz bir bulguya rastlanmadı. sadece biraz kansızlık çıkmıştı. uzun süredir de ağrılar nüksetmemişti. iki haftadır gece uykusundan bacak ağrısıyla uyanıyor. özellikle de sağ dizinin arkası. gündüzleri böyle bir şikayet yok ama gece yarısı ağlayarak uyanıyor. tekrar ortopediye gitmeme gerek var mı? bu ağrının sebebi ne olabilir? şimdiden teşekkür ederim.

 • Doktor Cevabı:

  Kalça hareketlerinde ağrı olup olmadığı önemli özellikle kalça ağrısı dize vurabilir.topallama mevcutmu eğer kalça ağrısı ve topallama varsa kalça filminin tekrar görülmesi uygundur.

  tarihinde cevapladı.
 • cevabınız için teşekkür ederim. Topallaması yok. Kalçasını sorduğumda ağrısının olmadığını belirtiyor. dediğim gibi diz ağrısı ve geceleri..Acaba gün içerisindeki aktivitelerinden olabilir mi? Aşırı hareketli bir çocuk da değil...Yeniden rontgen alsın da istemiyorum..Takibini yapacağım ama bir sorun varsa da atlamak istemiyorum..Ne önerirsiniz? Teşekkür ederim.

 • Doktor Cevabı:

  takip edelim gece agrısı bizim için önemli eğer sikayetleri artarsa muhakkak görülmesi ve fizik muayenesinin yapılması gerekiyor.

  tarihinde cevapladı.
Bu soruya oy verin :

.
x