Merhaba,2,5 yaşında bir oğlum var öfkeli,inat dediği olmadığında benim elle

 • merhaba,2,5 yaşında bir oğlum var öfkeli,inat dediği olmadığında benim elleme dediğim ne varsa önce ona saldıran ama bazande çok sakin, beni anlamıyormuş gibi davranıyor bazan anlamıyormu diye de düşünüyorum sesimin tonu yükselmeden hiçbir şey yaptıramıyorum üzülüyorum bende çabuk öfkelenebiliyorum sakin olmaya çalışıyorum oğlum çok yaramaz olamayayabiliyorum öfkesini nasıl durdurmalıyım nasıl davranmalıyım bana yol gösterirseniz sevinirim teşekkürler.

 • Doktor Cevabı:

  Sayın alev ergin, 2,5 yaş çocuklarında genelde agresive tavırlara, inatlaşmaya rastlanabilmektedir. biraz sabırlı olmanız ve yaklaşımlarınızı yumuşak olarak sergilemenizi öneririm. çocuğunuz size sırtı dönük olarak oturduğunda ve siz ona ismi ile seslendiğinizde size dönüp bakmaması gibi bir durum var mı ?

  tarihinde cevapladı.
 • soruma yanıt verdiğiniz için teşekkürler,evet bakıyor kulaklarında problem yok ama canı isterse yanıt veriyor şimdi tuvalet eğitimine başladık herşeyi anlıyor zorlamıyorum aslında hiç birşey için zorlamıyorum sadece sözümü dinlemediğinde, yapılması gerekenler yapılmadığında kızıyorum bazan nasıl davranmam gerektiğini bilemiyorum çok zorlanıyorum buda beni öfkeli yapıyor galiba, bebeğimin arkadaşıda yok yani ne yapacağımı bilmiyorum onu üzmek en son istediğim şey teşekkürediyorum.

 • Doktor Cevabı:

  Biraz sabredin her şey yoluna girecek yavaş yavaş :-)

  tarihinde cevapladı.
Bu soruya oy verin :

Diğer Hasta Soruları


.
x