Merhaba, 12 gün öne sol testisten varikosel ameliyatı oldum. ameliyattan s

 • Merhaba, 12 gün öne sol testisten varikosel ameliyatı oldum. Ameliyattan sonra bazı antibiyotiklere alerjim olduğundan (Baktirim, alfasid) antibiyotik kullanamadım. Operasyondan 4 gün sonra sol testiste şişkinlik, şiddetli ağrı başladı (Yürümekte bile zorluk çekiyorum) Doktorum muayene etti ve QUFONS+ETOL FORT+NOVALJİN ile tedaviye başladı, ancak 8 gündür hiçbir rahatlama olmadı hala yürüyemiyorum sol tarafta aşırı hassasiyet ve ağrı var. Sol testise dokunamıyorum bile. Lütfen yardımcı olun...

 • Doktor Cevabı:

  Yeniden doktorunuza başvurmanı öneririm.

  tarihinde cevapladı.
 • Zaten doktorumla irtibat halindeyim. Benim asıl merak ettiğim belirttiğim ilaç konfigürasyonuyla tedaviye devam ederek en erkan kaç gün sonra sonuç alabilirim. Muhtemelen bendeki enfeksiyon oldukça fazla ve antibiyotiğin etkisi yavaş yavaş ortaya çıkacak bunu öğrenmek istiyorum.. Bu antibiyotik tedavisi ne kadar sürdükten sonra hala sonuç alınamıyorsa başka bir tedaviye başvurulmalıdır..

 • Doktor Cevabı:

  Biraz geç kaldığım için özür dilerim. genelde bu tedavi 1-1,5 ay devam eder. hastanın tedaviye yanıtına göre daha da uzatılabilir.

  tarihinde cevapladı.
Bu soruya oy verin :

.
x