Merbaha seval hanım ben 8 ay önce 6+5 günlük düşük yaptım ama ondan öncede

 • merbaha seval hanım ben 8 ay önce 6+5 günlük düşük yaptım ama ondan öncede hamile olduğu bilmediğimden ağır işler yapmıştm.şimdide tekrar hamile kalmak için kan testleri yaptırdım troid hormon hepatit ve eşimle aramızda kan uyuşmazlığı vardı buna bağlı tüm testler ve simir testi hepsi çok temiz çıktı.boyum 173 kilom 82 kilo düşük sebebimidir doktorum hayır edi ama birde sizin özel muayenehanenizin ücretini öğrenecektim eşim TSK mensubu o yüzden özel hastanelerde pek muayene olamıyoruz şimdidentş

 • Doktor Cevabı:

  Düşük sonrası kan uyuşmazlığı için iğne yapıldı mı? ikinci gebelik planlanır. kilonuz çok sorun oluşturmaz ama biraz daha kilo verebilirseniz iyi olabilir. ikinici gebelikte düşükle sonuçlanırsa düşük tedavi programına alınmalısınız. muayene ücretimiz 200 tl dir.

  tarihinde cevapladı.
 • düşük sonrası hemen anti d ile ilgili partobulinyapıldı, phogamla aynı özellikteymiş.şimdide tüm kan testlerimi idrar testleri ve smearimide yaptırdım hiçbir sorun çıkmadı hepsi temiz çıktı. birde kan uyuşmazlığına bağlı inderekt coombs yapıldı onunda sonucu negatif çıktı.bebek düştüğünde doktr patolojiyede gönderme gereği duymamıştı genetik birşey yok diye ama şimdi çok endişeliyim.düşük tedavisinde neler uygulanıyor acaba şimdide hamile kalmadan düşük tedavisi görmelimiyim.

 • Doktor Cevabı:

  Ikinci gebelikte düşükle sonuçlanırsa düşük tedavisine alınırsınız yok ben şimdiden tüm tedbirleri almak istiyorum derseniz. kontrolümüz altında kan sulandırıcı ilaçlar bağışıklık sistemi ile alakalı tedaviler ve eşli genetik araştırmalar yapılmalıdır.

  tarihinde cevapladı.
Bu soruya oy verin :

.
x