Merabalar,benim osteoporoz sorunum var,3yıldır protelos ve calcımax d3 kull

 • merabalar,benim osteoporoz sorunum var,3yıldır protelos ve calcımax d3 kullanıyorum. her kemik ölçümümde değerlerimin yükseldiği söyleniyor. ayrıca çene eklemi problemi yaşıyorum çenemden fizik terapi gördüm ama çene ağrılarım şidettle devam ediyor. önerileriniz için teşekkür ediyorum.saygılar.

 • Doktor Cevabı:

  Çene eklemi ağrılarının; kapanan dişlerin uyumsuzluğundan cene eklemindeki diskuların kırılamasından kırkırdak yatağın bozulmasına kadar çok fazla nedenleri vardır. fizik tedaviile bu şikayetleriniz geçmedi ise, temporomandibular eklem kliniği diye sadece çene eklemi şikayetleri ile ilgilenen klinikler var. oraya müracaat etmenizi tavsiye ederim.

  tarihinde cevapladı.
 • meraba, ilginiz için teşekkürler. Şu sorumuda yanıtlarsanız çok mutlu olurum . benim osteoporoz sorunum var,3yıldır protelos ve calcımax d3 kullanıyorum. her kemik ölçümümde değerlerimin yükseldiği söyleniyor.Ek olarak öneriniz ne olabilir. şimdiden teşekkürler. İyi çalışmalar.

 • Doktor Cevabı:

  46 yaşında bir bayan için osteoporoz biraz erken. kemik dansimetre değerleriniz nedir bilmiyorum. osteoporoz için kullandığınız ilaçlar çok doğru. ancak osteoporoz tedavisi uzun yıllar süren ve santim santim gelişen bir terapi. sabırlı olun, ilaçlarınıza muntazam olarak devam edin, senede bir kontrollarınızı yaptırın. beslenmenizi, güneş ışığını ihmal, etmeyin egzersizlerinizi yapın.

  tarihinde cevapladı.
 • çok teşekkür ediyorum ayrıca osteoporoz bende 42 yaşımda başladı ben 39 yaşımda menepoza girdim sanırım bundan kaynaklanıyo devam etmesinden korkuyorum inşallah dediginiz gibi zamanla durur iyi çalışmalar

Bu soruya oy verin :
Puan : 5 / Oy veren : 1 kişi

Diğer Hasta Soruları


.
x