Meraba. ben bu sene lise 1'e gectım ve radyoloji bölümünü seçtim bana

 • meraba. Ben bu sene lise 1'e gectım ve radyoloji bölümünü seçtim bana radyoloji teknisyenliği ile ilgili bilgi verir misiniz? - Bide maaşlarını soyleyebilirmsiniz ? Şimdiden teşekkür ederim :)

 • Doktor Cevabı:

  Merhabalar. açıkçası gayet güzel bir bölüm seçmişsin. oldukça revaçta ve aranan bir meslek. özellikle tomografi ve mr teknisyenleri resmen aranıp da bulunmuyor. maaşlar devlette ve özelde değişiyor elbette ama tatminkar olduğunu söyleyebilirin. devlette çalışacaksan yılda 30 gün şua izni, haftada 35 saatlik mesai gibi avantajların da olacak. net olarak teknisyen arkadaşların ne kadar maaş aldıklarını bilmiyorum elbette. hayırlı olsun şimdiden. sevgiler.

  tarihinde cevapladı.
 • teşekkür ederim, sorumu değerlendirdiğiniz için. Bide bir sorum daha olucak size: Mesleğimde yükselme imkanım nedir? şimdiden teşekkür edrim :))

 • Doktor Cevabı:

  Merhaba. yükselmeden kastın nedir onu bilmek lazım. sonuçta bu dal yöneticilik ya da benzeri bir görevle devam edilecek bir tercih değil. sadece önceki mesajda dediğim gibi, röntgen teknisyeni olarak kalmak yerine mr ve tomografi teknisyeni olup tıp fakültelerinde ve daha büyük hastanelerde sorumluluğu daha fazla bir görev üstlenebilir, daha iyi gelirler kazanabilirsin ve mesleğinde daha aranır bir konuma gelebilirsin. her şey sana kalmış :) sevgilerimle.

  tarihinde cevapladı.
 • radyolog olmak istiyorum yükselme diyince bunu kastetmiştim :)

 • Doktor Cevabı:

  Sevgili asya. bunun için liseden sonra tıp fakültesine girip doktor olman daha sonra tıpta uzmanlık sınavını kazanıp radyoloji asistanlığını kazanman ve bitirmen gerek., 6 yıl tıp + 5 yıl asistanlıktan sonra radyoloji uzmanı olabilirsin ardından mecburi hizmet yaklaşık 2 yıl çalışman gerekiyor sonra serbestsin :)

  tarihinde cevapladı.
Bu soruya oy verin :

Diğer Hasta Soruları


.
x