*l4-l5 diskinde dejenerasyona bağlı sinyal kaybı, diffüz bulging ve postero

 • *L4-L5 diskinde dejenerasyona bağlı sinyal kaybı, diffüz bulging ve posterosantral hafif sağ ağırlıklı dural keseye bası oluşturan disk protrüzyonu. *L5-S1 diskinde posterosantral bulging. Yukarda belirttiğim MR sonuçları.. Beni bu konuda aydınlatırsanız cok sevinicem..

 • Doktor Cevabı:

  Belinizin dödüncü omuru ile beşinci omuru arasındaki dikte yapısal bir bozukluk oluşmşuş. beşinci omurun altındaki diskte de tam bir fıtık diyemiyecegimiz şişkinlik oluşmuş.

  tarihinde cevapladı.
 • Bundan sonraki günlük yaşantım için tavsiyeleriniz nelerdir?. Belirgin olan şişlik için genel cerrah doktoruna gıttıgımde yağ bezesi demişlerdi bu o olabilirmi. Tam olarak tanımı fıtıkmı yoksa yapısal bozuklugu fizik tedavi ile giderebilirmiyim.

 • Doktor Cevabı:

  Bundan soraki yaşamınız için tavsiyen bel ve karın egzersizleri ile adelelerinizi güçlendirmek ve belinizi dikkatli kullanmaktır. filimde belirtilen bulgunun yağ bezesi ile bir alakası yok. diskte tam fıtık diyemiyeceğimiz bir şişkinleşmeden bahsediyoruz. tabii ki bir fizik tedavi uzmanına görünmenizde yarar var.

  tarihinde cevapladı.
 • Yani herhangi bir ameliyat gecırmeme gerek yok. Bırde boynumda cok agrıor belımdekı agrının orayada vurması mumkunmu? Bide sizin sitenizde gordugum drx9000' ini kullanmam gerekiyormu. Bursada tavsiye edebilecegınız bir uzman arkadasınız warmı. Cok soru sordum farkındaım ama inanın cok rahatsız edior beni hiç bir günüm huzurlu geçmior

 • Doktor Cevabı:

  Ameliyat yahut değil diye karar, ancak muayene bulgularına göre verilir. filim sonucuna göre bir şey söylemek yanlıştır. ancak sizin raporunuzdan ağır bir fıtık olmadığı anlaşılıyor. bursada çok değerli fizik tedavi uzmanlarının bulunduğunu biliyorum, ancak belli bir isim veremiyeceğim. drx 9000 bel fıtıklarının ameliyat dışı tedavilerinde en gelişmiş cihazdır.

  tarihinde cevapladı.
Bu soruya oy verin :

Diğer Hasta Soruları


.
x