Kuyruk sokumu agrisi

  • Hocam kardeşim 15 yaşında kuyruk sokumu kemiği disa doğru ağrısı çok doktorlar kotlrtizon vurup yolluyorlar.dogustan olduğu söyleniyor.bu durumda neler yapılır.simdiden teşekkürler


İzmir Beyin Cerrahi uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!

Bu soruya oy verin :

Diğer Hasta Soruları

  • Ekstrasistoll

    Hocam merhaba 6 yıldır panik atak hastasıyım toplam 2 sene ciprlaex kullandım 10 mg 2016 yılında miyokardit geçirdim eko eforlu ekglerin düzenli kontrolü sonucu 6 ay lik saneloc ve coraspin kullanımı sonucunda kalbime zarar vermeden geçtiği söylendi. haziran ayında panik atak geçirdim bi çok kez aci...

    Doktor Cevabı:
    Doç. Dr. Mehmet Kayrak

    Doç. Dr. Mehmet Kayrak

    Ekstra sistoller günde 500-600 kadar sağlıklı insanlarda görülebilir. gunluk kalp atımının %15 inden fazla olursa ki takriben günde 20.000 den fazla bir rakama tekabül eder o zaman tedavisi gereklidir. yoksa sizin rahatsız olup olmamanıza göre tedavi planlamak mantıklı değil. günde 20 tane ekstra si... Cevabı gör

  • Okb panik atak

    Merhaba doktor bey bir kisi ayni zamanda okb ve yaygin anksiyeye bozuklugu yada panik atak olabilir mi yani size demek istedigim coklu psikiyatrik bozuklugu sahip olabilirmi? tesekkurler

    Doktor Cevabı:
    Uzm. Dr. Burak Toprak

    Uzm. Dr. Burak Toprak

    Merhaba olabilir tabi.

  • Korku hakkında

    Merhaba hocam bende aşırı şekilde korku oluşmuş örneğin sakin bir ortamda aniden çalan telefondan veya hızla kapanan kapıdan bazen gelen mesajdan bile kalbim hızla atıyor, veya uykudayken beni yüksek sesle kaldırdığında 10 dakika titriyorum kalbim küt atıyor, ne kadar kendime desem sakin ol bişey yo...

    Doktor Cevabı:
    Uzm. Dr. Mehmet Oğuz

    Uzm. Dr. Mehmet Oğuz

    Merhabalar, aşırı derecede korku ve endişe hissi genellikle anksiyete bozukluklarında gözlemlenen bir durumdur. ancak net bir yorum ruhsal muayene sonra söylenebilmektedir. bu belirtilerin devam etmesi durumunda bir psikiyatri uzmanına başvurarak yardım alabilirsiniz.



  • Anksiyete bozuklugu ve uykusuzluk

    Iyi günler 9yıldır anksiyete tedavisi görüyordum mayıs ayında doktor kontrolüyle ilacımı bıraktım bu temmuz sonu geceleri hiç uyuyamama belirtisiyle doktora gittim doktor cipralex ve cedrina verdi onunla uyuyorum cedrina uzun süre kullanılır mi doktor kestikten sonra nasıl uyuyacam ciddi bir uyku ko...

    Doktor Cevabı:
    Uzm. Dr. İsmail Özver

    Uzm. Dr. İsmail Özver

    Merhaba uykusuzluğunuz anksiyetenizin bir sonucu, cipralex le kaygınız toparlandıktan sonra cedrinaya gerek kalmayacak sadece bir 2 ay sabır, iyi akşamlar

  • Çocuk sorunları

    10 yaşında bir kızım var pskolojık tedavi alıyor ama aldığımız tedavi hiç bir etki vermiyor sakinleştirici veriyorlar en son bu ilacı 15 gündür kullanıyoruz abilify mg/ml oral solusyon50 ml daha öncede prozac0 mg0 ml likit ve benzeri ilaç kullanıyorduk sorunumuz. 1- okulda öğrenim geriliği var zekas...

    Doktor Cevabı:
    Uzm. Dr. Serhat Kala

    Uzm. Dr. Serhat Kala

    Merhaba çocuğunuzun akademik gelişimine etki eden sorunun bir çok sebebi olabilmektedir. dikkat eksikliği, karsı olma davranısı ve anksiyete bozukluğu neden olabilmektedir. 2- anneye verilen tepki ön ergenlik ödipal çatışmalar olabileceği gibi mizofonia da olabilir 3- davranış sorunları karsı olma... Cevabı gör

  • Depresyonhalı

    Saygılar esım kolonlanserı kemoterapi görüyor sınırlı ve hassas yapıya sahip sinirlendiğinde bana hep beddua ederdi bende sınurlerıme hakım olamıyordum cevap verıyordum sımdu bir saplantıya düştü senin beddualarından hasta oldum diyor dolayısıyle evde huzur pek kalmadı sızın onerınız yokmu ne yapayı...

    Doktor Cevabı:
    Uzm. Dr. Hatice Alkan Akdağ

    Uzm. Dr. Hatice Alkan Akdağ

    Merhaba muhammed bey, kanser gibi uzun süreli tedavisi olan hastalıklarda psikiyatrik destek alınmasını öneririz. eşinizin tedavisini üstlenen onkoloğunuza durumu anlatırsanız ve hekim arkadaşımda uygun görürse eşinizi psikiyatriye yönlendirecektir geçmiş olsun



  • Depresyonhalı

    Saygılar esım kolonlanserı kemoterapi görüyor sınırlı ve hassas yapıya sahip sinirlendiğinde bana hep beddua ederdi bende sınurlerıme hakım olamıyordum cevap verıyordum sımdu bir saplantıya düştü senin beddualarından hasta oldum diyor dolayısıyle evde huzur pek kalmadı sızın onerınız yokmu ne yapayı...

    Doktor Cevabı:
    Uzm. Dr. Özyıl Öztürk Sarıkaya

    Uzm. Dr. Özyıl Öztürk Sarıkaya

    Merhaba. kemoterapı ve kanser hastalığı dığer tedavı surecı kısının ruh sağlığını olumsuz etkıler. depresyon, kaygı, uyku bozuklukları sık görulmektedır. kanser tanısı aldıgında kısıler hastalığı kabullenme sürecinde, kendılerınde ve dıs dunyada bır sorumlu ya da neden arama davranısları gosterebılı... Cevabı gör

  • Depresyonhalı

    Hocam saygılar esım kolonlanserı kemoterapi görüyor sınırlı ve hassas yapıya sahip sinirlendiğinde bana hep beddua ederdi bende sınurlerıme hakım olamıyordum cevap verıyordum sımdu bir saplantıya düştü senin beddualarından hasta oldum diyor dolayısıyle evde huzur pek kalmadı sızın onerınız yokmu ne...

    Doktor Cevabı:
    Uzm. Dr. Enver Aydın Cüceloğlu

    Uzm. Dr. Enver Aydın Cüceloğlu

    Öncelikle eşiniz adına çok geçmiş olsun. eşiniz mevcut rahatsızlığı ve gördüğü tedaviler nedenimizle genel durum bozukluğuna eşlik eden depresif bulgu ve hastalığın olması pek mümkün görünüyor. bundan dolayı eşinizin bu sorununun çözümlenmesi adına bir psikiyatrist ile görüşmenizde fayda var.

  • Deprwayonhalı

    Saygılar eşim kolon kanseri oldu ameliyat ve kemoterapi görüyor sınırlı ve hassas yapıya sahip sinirlendiğinde bana hep beddua ederdi bende sınurlerıme hakım olamıyordum cevap vermıyorsun sımdu bir saplantıya düştü senin beddualarından hasta oldum diyor dolayısıyle evde huzur pek kalmadı sızın pnerı...

    Doktor Cevabı:
    Uzm. Dr. Burak Toprak

    Uzm. Dr. Burak Toprak

    Geçmiş olsun. bulunduğunuz şehirde bir psikiyatriste başvurmanızı tavsiye ederim.



  • Depresyon halı

    Hocam saygılar eşim kolon kanseri oldu ameliyat ve kemoterapi görüyor sınırlı ve hassas yapıya sahip sinirlendiğinde bana hep beddua ederdi bende sınurlerıme hakım olamıyordum cevap vermıyorsun sımdu bir saplantıya düştü senin beddualarından hasta oldum diyor dolayısıyle evde huzur pek kalmadı sızın...

    Doktor Cevabı:
    Uzm. Dr. R. Sabri Yurdakul

    Uzm. Dr. R. Sabri Yurdakul

    Iyi günler doktora gitmiyorsa siz doktorla konuşursanız yemeğine katmalık ilaç verebilir , hiç kimse yardımcı olmazsa benim online görüşmelerim var skype üzerinden görüşür size yardımcı olurum , düşünürseniz 0530 380**** nolu telefondan sekreterim size yardımcı olur

  • Gerçeklikten kopma problemi

    İyi günler hocam yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler.yakın zamanda sağlığımla ilgili stresli bir dönem yaşadım.ardından gözlerimde odaklanamama problemi, göz hareketlerimle artan sersemlik hissi, yürümede hafif dengesizlik ve kulaklarımda dolgunluk hissi oluştu.nöroloji polikliniğine başvurd...

    Doktor Cevabı:
    Uzm. Dr. Mehmet Oğuz

    Uzm. Dr. Mehmet Oğuz

    Merhabalar, belirtmiş olduğunuz kendine ve ortama yabancılaşma hissi ( depersonalizasyon ve derealizasyon) bizim depresif bozukluklar ve anksiyete bozukluklarında sıkça gözlemlediğimiz durumlardır. tabiki de bu belirtilerin ne sebeble kaynaklandığını ancak ruhsal muayene sonrasında söyleyebilmekteyi... Cevabı gör

  • Sınav kaygısı ile ilgikaygilarim var

    Sayın doktor, benim çocuğum okuldaki derslerinde başarılı hayatta da sosyal ve çevresinde sevilen bir çocuk. içine kapanık biri hıc değil. ama girdiği deneme sınavlarında anormal kötü sonuçlar alıyor. hiç anliyamiyoruz. bu sene de lgs ye girecek. sizce ne yapmak gerekir. teşekkür ederim saygılarımla...

    Doktor Cevabı:
    Psk. Gülbahar Işık

    Psk. Gülbahar Işık

    Merhabalar abdurrahman bey, çocuğun okul başarısına çok tezat bir sınav başarısı göstermesi beklenmedik bir durumdur. çocuğunuz sınav kaygısı yaşıyor olabilir ya da yaşı itibariyle sınav formatını tam algılayamamış olabilir. çünkü ösym sınavları sadece okul başarısını ölçen sınavlar değildir, sınav... Cevabı gör



  • Anksiyete bozukluğu

    Merhaba hocam, ben 22 yaşındayım 4-5 yıldır kaygı problemi yaşıyorum bu yüzden üniversiteyi bıraktım. secita ve prozac kullandım şimdi de faverin kullanıyorum ama 2 haftadır ara verdim çok fazla kaşındığım için ve ilacın çok fazla bana etkisi olduğunu da düşünmediğim için.bu kararı tek başıma almamı...

    Doktor Cevabı:
    Doç. Dr. Adnan Cansever

    Doç. Dr. Adnan Cansever

    Ne kadar haklı olduğunuzu belirleyebilmek için, rahatsızlığınızın ne olduğu, ne zamandan beri olduğu, şiddeti, yaşamınızı ne kadar etkilediği, ilaçlara verdiği yanıt, maliyet, yan etkiler vs. onlarca değişkeni ve bunların etkileşimini bilmek lazım. bakmayın siz konuyla ilgili-ilgisiz, birçok insanın... Cevabı gör

  • Tedavi hakkında

    Çok teşekkür ederim hocam saygılar

    Doktor Cevabı:
    Doç. Dr. Adnan Cansever

    Doç. Dr. Adnan Cansever

    Selamlar

  • Tedavi hakkında

    Sayın hocam öncelikle saygılarımı sunarım. hocam kafamıza takılan ve bizi huzursuz eden bir durum var. kardeşim bekçi'lik lik sınavlarını kazandı. ve son aşama sağlık raporu alıcak. sayın hocam kardeşim bir süre önce nişanlısından kız tarafının maddi olarak beklentileri sebebiyle nişanlısından ayrı...

    Doktor Cevabı:
    Doç. Dr. Adnan Cansever

    Doç. Dr. Adnan Cansever

    Halihazır durumda kardeşiniz sağlıklı ise ve raporu verecek doktor eski rahatsızlığın bahsettiğiniz gibi bir durumdan kaynaklandığına kanaat getirirse rapor alabilir düşüncesindeyim. ilaç kullanmış olmak tek başına sorun oluşturacak bir husus değildir. samimi olarak doktora durumu açıklamak gerekir.... Cevabı gör






.
x