Kaşıntılı deri döküntüsü

  • Merhabalar hocam.2 martta yaygın deri döküntülerim oldu.hastanede avil dekort yapıldı.Sonrasında 2 hafta süreyle prednol tb kullandım alerji testleriiçin ne kadar süre beklemem gerekir?ilaç alerjisi de olabileceği söylendi.kortizonun etkisinin geçmesi için ne kadar beklemem gerekir


Ankara Dahiliye uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!

Bu soruya oy verin :

Diğer Hasta Soruları

  • Alerjik astim

    Hocam merhaba benim 2 yaşında oğlum var 6.ayında dr. alerjik astim teşhisi koydu o gün bu gündür oğlum her ay hastalaniyo ve her alerjik reaksiyona orta kulak iltihabı eşlik ediyo antibiyotik kullanmaktan sindirim sistemi mahvoldu sizce ben nasıl bir yol izlemeliyim inanın kafam bilgi kirliliğiyle d...

    Doktor Cevabı:

    Uzm. Dr. İlke Kılıç Topcu

    tarihinde cevapladı.

    Cevabı gör

  • Alerji tepkileri yardim

    Sayin sener, ozellikle kis aylarinda olan burun tikanikligi, geniz akintisi, mukuslu oksuruk zaman zaman etkili oluyordu.kbb uzmani bir alerji uzmanina yonlerdirdi ancak yapilan test sonuclari negatif cikti. kendisi hava degisikliklerinden dolayi vucudun alerji tepkileri verebilceginden bahsetti dah...

    Doktor Cevabı:

    Prof. Dr. Osman Şener

    tarihinde cevapladı.

    Cevabı gör

  • Hpv/ anal kondilom

    Merhabalar ben 10 gün önce anal kondilomdan ameliyat oldum. yakılarak işlem yapildi. aldara krem kullanıma basladim cuma günü yakılan yerler yara olmuş ve çok acı çekiyorum tuvalet ihtiyacımi gideremiyorum acidan aldaradan mi olmus acaba bı bilgi verirseniz çok sevinirim

    Doktor Cevabı:

    Op. Dr. Mehmet Gürsan

    tarihinde cevapladı.

    Cevabı gör



  • Gözde kızarıklık ve kaşındı kanlanma

    Merhaba hocam gözümde iki gündür acıma batma ve kızarıklık var ara ara kaşıntı da oluyor şuan o gözümle de çok az görüyorum yıkayınca düzeliyor görme ama yine aynı oluyor ve çok sulanıyor gözlerim görmüyor uzagı 2.5 astigmat lens kullanıyorum gözlerimde kuruluk var dedi doktor ama bu olmadan önce g...

    Doktor Cevabı:

    Op. Dr. Sinan Göker

    tarihinde cevapladı.

    Cevabı gör

  • Kontakt dermatit

    Merhaba özlem hanım. benim cildim kimyasallara karşı tepki gösteriyor. sabun, kozmetik ürünler,makyaj malzemelerini cildime sürdüğümde önce hafif bir yanma kendini gösteriyor. ardından kızarıklık ve bazı bölgelerde kabarma oluyor. duş sonrası da aynı durum mevcut. tamamen kızarık bir yüzle çıkıyorum...

    Doktor Cevabı:

    Uzm. Dr. Özlem Tuncayengin

    tarihinde cevapladı.

    Cevabı gör

  • Ilac alerjisi

    Kullandigimdan ilactan agir bir alerji atagi yasadim asiri deride dokuntu bayilma dil burun dudak sismesi ertesi gun ondan bir hafif daha atak yasadim ilac alerjisinin tekrarlama olasiligi cokmu en cok kac gun surme ihtimali var lutfen cevap verirseniz cok sevinirim

    Doktor Cevabı:

    Prof. Dr. Osman Şener

    tarihinde cevapladı.

    Cevabı gör



  • Ilaç alerjisi

    Merhaba hocam.suanda dişim çok agriyor ve yüzeyinde çürük görünüyor..dr a suana kadar gitmem gerekiyordu yalniz benim bir ilaç alerji geçmişim var..beni psikolojik olarak çok etkilediği için 2 yildir agri kesici bile kullanamadim.alerji testimi yaptirdim bir kart verdiler kullanabileceğim ilaçların...

    Doktor Cevabı:

    Dt. İbrahim Paşa

    tarihinde cevapladı.

    Cevabı gör

  • Alerji kizarıklık

    Yaklaşik 2 haftadır vücudumda kizarıkliklar var doktora gittim alerjik bir reaksiyon olusmuş dedi. ovadril losyon (günde 2 defa) ve deloday tablet (günde 1 defa) verdi. 3 gündür kullanıyorum ama belirgin bir sonuç yok gibi. kızarıp 1 cm gibi oluyor içleri pul pul oluyor....yardımcı olursaniz sevinir...

    Doktor Cevabı:

    Uzm. Dr. Özkay Özgör

    tarihinde cevapladı.

    Cevabı gör

  • Hepatit taşıyıcısı aşı olursa

    Hocam hepatit taşıyıcısı hepatit b aşısı olursa herhangi bir zararı olur mu? yararı olmayacağını biliyorum fakat bir zarar söz konusu olur mu? teşekkürler iyi çalışmalar dilerim.

    Doktor Cevabı:

    Prof. Dr. Yusuf Akcan

    tarihinde cevapladı.

    Cevabı gör



  • Sistemik sorun

    Teşekkür ederim hocam cevabınız için çölyak testi yapıldı o da negatif geldi tuhaf bir şekilde alerjik reaksiyon da oluşuyor ben de. ayıptır söylemesi bunu lahmacun da farkettim mesela. bi gün acilde buscopan serum ritm bozukluğu oluşturdu ben de nasıl bir hastalık ise çepeçevre sardı beni dediğiniz...

    Doktor Cevabı:

    Prof. Dr. Ayşen Helvacı

    tarihinde cevapladı.

    Cevabı gör

  • Evigen ve bepanthen ampul saça nasıl uygulanır?

    Tekrar merhaba, ben bu karışımı 3 defa uyguladım. kafa derimdeki kaşıntı, yanma ve sivilcelenmede artış oldu. sanırım bu bepanthen ampulden kaynaklanan bir alerjik reaksiyon. sizce bu karışımı kullanmayı bırakmalı mıyım?

    Doktor Cevabı:

    Uzm. Dr. Çağnur Özcanlı

    tarihinde cevapladı.

    Cevabı gör

  • Mide bulantısızü

    İyi günler hocam.dun 3'5 yaşındaki kızıma kusmasini önlemek için trimebudin içeren ismi t ile başlayıp t ile biten bir ilaç verildi fakat ilaç alerji yaptı ve yüzü şişti.biz hemen ilacı kestik bunun yerine ne yapabiliriz

    Doktor Cevabı:

    Uzm. Dr. Adem Koçak

    tarihinde cevapladı.

    Cevabı gör



  • Tetanoz aşısı sonrası burun kanaması

    Ayağıma zımba battı, küçük bir kanama oldu, tetanoz aşısı oldum ama iki gündür aşırı halsizlik, ateş, ağrı oldu. sonrasında gece burnum kanadı. burun kanaması da bir yan etkisi midir?

    Doktor Cevabı:

    Uzm. Dr. Kadri Demirel

    tarihinde cevapladı.

    Cevabı gör

  • Alerji ilaçları hiv testini etkiler mi?

    Hocam, alerji ilaçları hiv testini etkiler mi? bende uzun zamandır alerjik kaşıntı mevcut o yüzden 2 haftada bir deloday adlı ilaç içmekteyim dolayısıyla bu ilaç hiv test sonucumu etkiler mi?

    Doktor Cevabı:

    Uzm. Dr. Kadri Demirel

    tarihinde cevapladı.

    Cevabı gör

  • Hapşıramıyorum

    Iyi calışmalar saygıdeğer hocam. bende sık sık son zamanlarda hapşırırken ikinci seferde hapşırık tamamlanmıyor ve sonrasında hapşıramama oluyor. yaklaşık olarak 20 gündür hapşıramıyorum. bazen bulunduğum ortama göre klımalı ortamlarda burun kaşıntısı oluyor. hapşırık hissi geliyor ama tamamlanmıyor...

    Doktor Cevabı:

    Prof. Dr. Teoman Dal

    tarihinde cevapladı.

    Cevabı gör






.
x