Kafeola lekesi

 • kolumdaki lekeyi mersinde bu lekeden kurtulmak istiyorum dediğimde iz kalır dediler başka birşey demediler. bu leke beni sosyal hayatta engelliyor.psikolojimi bozuyor. Üstüne dövme mi yaptırsam ?

 • Doktor Cevabı:

  Sayin şahin, tek leke var ve sadece kolunuzda doğru mudur ? ve bu leke için cafe au lait dediler.bu lekeler nöro- fibro-matozis adini verdiğimiz bir hastaliğin deri belirtileridir.nadir durumlarda bu leke üzerinde kanser gelişme riski vardir,dövme değilde kalici makyaj şeklinde bir kamuflaj yapabilirsiniz.kalici makyajin ömrü 2-3 senedir,böylelikle leke üzerindeki gelişmeleri takip etme imkanimiz olur . leke ben (nevus,pigmente lezyon) ise kesinlikle dövme yaptirmayin. dermoskopi kontrolü sonrasi rengini azaltmak için deri soyma (peeling) yapilabilir.bunu dahi tavsiye etmem.ameliyatla çikarmak en garantidir. özel günlerde geçici dövme yaparsiniz.ya da popüler söyleyiş tarzi ile "birlikte yaşamayi öğrenmeyi" seçersiniz. selamlarimla, prof.dr.sidika kurul

  tarihinde cevapladı.
Bu soruya oy verin :

Diğer Hasta Soruları

 • Kafeola lekeleri

  Hocam merhaba,6 yaşında bir kızım var. doğduğunda karnının üzerinde kafeola lekesi vardı. bu lekeler her yıl biraz daha artmaya başladı. küçük nokta şeklindeki lekeler özellikle kollarının altında sayıca fazla. sadece üst gövde kısmında var. nasıl bir yol izlememiz gerekiyor. şimdiden teşekkür ederi...

  Doktor Cevabı:

  Doç. Dr. Ebru Kolsal

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

 • Kafeola lekesi

  Merhabalar sıdıka hanım, ben hamide vücudumda karın bölgemi ve belimi kapsayan bir kafeola lekesi var ve ben bundan çok rahatsızlık duyuyorum ben bu lekeden nasıl kurtulabilirim bana yardımcı olabilir misniz?

  Doktor Cevabı:

  Prof. Dr. Sıdıka Kurul

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

 • Kafeola lekesi

  Hocam aldırmak istiyorum ama başka türlü nasıl sildirebilrim ?

  Doktor Cevabı:

  Prof. Dr. Sıdıka Kurul

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör • Kafeola lekesi

  Kolumda 3-4 cm civarlarında kafeola lekesi var.ve bundan çok rahatsız oluyorum.lazer operasyonla bu iş çok zaman alacağını tahmin ediyorum.estetik cerrahi olarak ne yapılabilir ?

  Doktor Cevabı:

  Prof. Dr. Sıdıka Kurul

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör


.
x