İyigünlerhocam.sivilce izi nedeniyle 5aydır tretin kullanıyorum bölgesel.ni

 • İyigünlerHocam.sivilce izi nedeniyle 5aydır tretin kullanıyorum bölgesel.Nisan başındada evde %15TCA kimyasalpeelling önce tüm yüzüme hemen ardından sivilcenin etrafına sürdüm.Bu bölgede kahverengi kabuk oluştu ve soyuldu.Aradan 3 hafta geçtikten sonra güneşkoruyucu kullanmama rağmen yüzümde bölgesel renk açılması oluştu. Pembe ve kılcallıbir cildim var fakat bubölge kızarmıyor diğerbölgeler kızardığında.Doktora gittim güneş ve peeling etkisi dedi. ne önerirsiniz hocambu durum beni çok üzüyor.

 • Doktor Cevabı:

  Yüzünüzü bu yıl dinlendirin ve chiroxy crem (eczaneden) kullanın.bazen bu şikayetler 1,5-2 yıl arası geçer.2010 ekimde şikayetiniz devam ederse fraksiyonel lazer yapılabilir.bu yıl cildi dinlendirin ve şapka,ghüneşten koruyucuya dikkat edin.geçmiş olsun.

  tarihinde cevapladı.
 • Çok teşekkür ederim Hocam. Bir de güneş koruyucu olarak Hamilton SPF 80 kullanıyorum. ayrıca eczacının önerisiyle daylong extreme SPF 50 adlı güneş koruyucu satın aldım tüm gün etkiliymiş sanırım. Bunları kullanmamı önerirmisiniz? Veya hangisi daha etkilidir?Çünkü benim bu leke olduğunda İnnova SPF 50 kullanıyordum artık güneş koruyucuların etkili olup olmadığı konusunda da şüpheliyim çünkü. Sanırım tretini kullanmam pek bir işe yaramayacak bu cilt probleminde.Tretini de bırakmalımıyım?

 • Doktor Cevabı:

  Kullandığınız bütün markalar iy,.etki orano %93.şapka ile takvie edin.

  tarihinde cevapladı.
Bu soruya oy verin :

.
x