Iyi günler yeşim hanım,ben ögrenciyim,ultrason cihazlarını inceliyoruz okul

  • iyi günler yeşim hanım,ben ögrenciyim,ultrason cihazlarını inceliyoruz okulda,bu siteden yardım almak istedim.yardımcı olursanız sevinirim,şu terimler ne işe yarıyor bulamadım araştırın dedi hocamız,bi kaç yere baktım ama başka dilde yazılmış.B ellipse ,B trace, 3 dist vol,ellipse vol,vol .calc, B distance Doğum da kullanılıyormuş neyi ölçüyor ve ne işe yarıyor?eger kısa cevapta olsa verirseniz sevinirim.Şimdiden ilginiz için çok teşekkür ederim.saygılarımla..iyi çalışmalar.

  • Doktor Cevabı:

    Elips ve trace bir şeyin etrafını ölçmek için kullanılan parametrelerdir. mesela biz kafa cevresi ve karın cevresi için kullanıyoruz. elips ile trace arasındaki fark: elipste ölcecegimiz cevrenin iki uç noktasını işaretleriz ve ultrason cihazı bize yuvarlak bir daire cıkarır, biz bu daireyi uzatıp küçülterek tam alanı hesaplayabiliriz. trace de ise ölcecegimiz cevreyi ultrason cihazının probunu kalem gibi kullanarak cepecevre cizeriz . volum hacim demektir, bu sayede de örnegin yumurtalıklarda var olan bir kistin hacmini hesaplayabiliriz. distance mesafe ölçmeye yarar, örnegin bebegin bacak boyunu veya kistin boyutlarını ölcebiliriz. umarım yardımcı olabilmişimdir.

    tarihinde cevapladı.
  • Müteşekkir oldum,sizin sayenizde iyi olucam,Biliyorsunuz biraz geniş çaplı bir cihaz ve kullanımı da nitekim öyle. takıldığım yerlerde size danışabilirmiyim.Saygılarımı sunuyorum.

Bu soruya oy verin :

.
x