Iyi günler tıp fakültesi öğrencisiyim..konsantrasyon bozukluğundan şikayetç

  • iyi günler tıp fakültesi öğrencisiyim..konsantrasyon bozukluğundan şikayetçiyim..bu konuda ''modofilin'' adlı bir ilacın bu konuda faydalı olduğunu duydum aynı zamanda uyku süresini kısaltlıyor ve gece çalışmaları için faydalı oluyormuş.tıp fakültesinden dolayı sıklıkla geceleri ders çalışmamız gerektiğinden bana faydalı olacağını düşünüyorum herhangi ciddi bir yan etkisi var mı kullanmamı tavsiye eder misiniz?çok teşekkürler..

  • Doktor Cevabı:

    Merhaba, uykuyu azaltmak için kullanılan bazı ilaçların özellikle de uyarıcıların zamanla ciddi kötüye kullanım ve bağımlılık potansiyeli belirir. bu bahsettiğiniz ilaç umduğunuz uyarıcı etkiden de yoksun olan ve gerçek bir endikasyon olmadığı takdirde kullanılması önerilmeyen bir ilaçtır. her ilaç yan etki potansiyeli taşır, bu nedenle tüm ilaçların doktor kontrolünde kullanılması gerekir. hele özellikle beynin çalışmasını etkileyen ilaçları kontrolsüzce ve amaçları dışında kullanmak ciddi olumsuz durumların oluşmasına yol açabileceğinden tehlikelidir. tıp fakültesinde ders çalışmak tabi ki çok önemlidir ve zamanı planlamada zorluklar olabilir ancak iyi bir öğrenme ancak düzenli çalışabilen dinç bir zihinle, sağlıklı bir bedenle mümkündür. ders çalışma düzeninizi iyi bir planlama ile verimli hale getirmeniz bu amaçla herhangi bir uyarıcıyı kullanmanızdan (buna fazla miktarda kafein de dahil) çok daha doğru olacaktır. kolaylıklar, başarılar dilerim.

    tarihinde cevapladı.
Bu soruya oy verin :

Diğer Hasta Soruları


.
x