İyi günler hüseyin bey, dış genital organların görünümünün belli bir sta

  • İyi günler Hüseyin Bey, Dış genital organların görünümünün belli bir standartı var mıdır? Labia minörlerin, labia majörlerin dışında olması normal midir, ve kadınların kaçta kaçında bu durum böyledir? Son yıllarda genital estetik ve labiaplasty çokça duyulmaya başlandı. Bu durumdan rahatsız olan ben, artık neredeyse kompleks sahibi oldum. Labiaplasty gerekli bir operasyon mudur yoksa son yıllarda ki empoze edilmeyen çalışılan konulardan bir tanesi midir? Cevabınız için teşekkürler.

  • Doktor Cevabı:

    Kadınların dış genital organlarının görünümü kişiden kişiye çok değişir .genç kızlarda ve doğum yapmamışlarda büyük dudaklar genellikle küçük dudakları örter.özellikle vajinal yolla yapılan doğumlardan sonra küçük dudaklar büyük dudakların dışına taşmaya başlayabilir.bu durum herhangibir hastalık anlamına gelmez. çok nadir durumlarda küçük dudaklar hakikaten çok iri olmakta ve cinsel ilişki sırasında vajinanın içine doğru kıvrılıp kadının canını yakabilmekte veya estetik olarak iyi durmamktadır, ancak o şartlarda tıbbi olarak cerrahi müdahale gerekli olmaktadır.bu durum dışında yapılan cerrahi müdahalelerin çoğunun tıbbi endikasyonu bulunmamaktadır.saygılar

    tarihinde cevapladı.
  • Sayın Hüseyin Bey, Detaylı açıklamanız, cevabınız için çok teşekkür ederim. Ben daha hiç doğum yapmadım, ama buna rağmen labia minörler, labia majörlerin dışında. Çok abartılı bir görümüm yok ama ben yine de biraz olsun rahatsız oluyorum. Doğumdan önce böyle bir duruma sahip olmak anormallik olarak nitelendirilebilir mi?Bu operasyonu yaptırmaya karar verirsem, operasyon sonrası, ilişki sırasında orgazm sorunu yaşanabilir mi? Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

Bu soruya oy verin :

.
x