İyi günler hocam.i̇şitme kaybına kök hücre tedavisi uygulayan bir yer var mı

 • İyi günler hocam.İşitme kaybına kök hücre tedavisi uygulayan bir yer var mı acaba?Ne zaman başlar bunun tedavisi sizce

 • Doktor Cevabı:

  Bahsettiğiniz durum sinirsel tip yani iç kulak, işitme siniri ve beyindeki işitme merkezi kökenli kayıplar sanırım. ne yazıkki henüz yok. ancak bu hızla giderse yakın gelecekte soruna çare bulunacağına eminim. bu süreçte mutlaka işitme desteği alınmalıdır. aksi halde kullanılmayan her organ gibi işitme organıda giderek hassasiyetini geri dönüşümsüz olarak kaybedecektir. geçmiş olsun.

  tarihinde cevapladı.
 • Bende Yüzde elliler civarında işitme kaybı var.Kbb doktorum ilerde artarsa işitme cihazı kullanırsın demişti.Bazıları da kullanman gerekir diyor.Karar veremiyorum.Tv deki sesleri ve çocuk seslerini duyduğum halde anlayamıyorum bazen.Sizce bu tembellik oldu da ben geç mi kaldım?yani kalıcı mı?İşitme cihazı kullansam işe yarar mı şu an.Biraz da genç olduğumdan çekiniyorum kullanmaya.30 yaşından sonra kullansam diyorum çalışıp işitme cihazı alırım o zamana kadar.sizce oticon bunda en iyisimi birde?

 • Doktor Cevabı:

  Fatih kardeşim, işitme kaybın mutlaka destek almanı gerektirecek seviyede. eğer cihaz kullanmazsan bir süre sonra işitme organın tembelleşir ve konuşmaları ayırdetme yeteneğini kalıcı olarak zafiyete uğratabilirsin. aynen gözlük gibi düşünüp nasıl görme zorluğu geliştiğinde gecikmeden önlem alınıyorsa işitme kaybında da benzer şekilde davranılmalıdır. bahsettiğin cihaz markası en iyilerden birisidir. geçmiş olsun.

  tarihinde cevapladı.
Bu soruya oy verin :

.
x