Iyi günler efendim. benim sorum şu. babam 70 yaşında ve hayatında artık hiç

 • iyi günler efendim. benim sorum şu. Babam 70 yaşında ve hayatında artık hiç renk yok nerdeyse. Konuşmaz, gezmez oldu artık. Eskiden çok daha hareketliydi. Babamı nasıl hareketlendirebilirm. Yaşından dolayı olduğunu tahmin ediyorum ama onu hayata bağlayacak pozitifler üretmek istiyorum. Bu durum annemide etkiliyor. Bu durum benide olumsuz etkiliyor.Örneğin ben babamı bir pazar sabahı deniz manzaralı hayat dolu bir yere nasıl götürürüm nasıl ikna ederim.Lütfen bana yardım edin.Şimdiden Teşekkürler

 • Doktor Cevabı:

  Merhaba, babanız konusunda gösterdiğiniz hassiyet gerçekten çok hoş. sizin de belirttiğiniz gibi babanızın hayatındaki bir takım değişiklikler yaşının ilerlemesinden kaynaklanıyordur ancak özellikle çok belirgin ve birden başlayan bir takım belirtiler bir psikolojik sorunun işareti olabilir. bu bahsettiğiniz şikayetler ne zamandan beri mevcut ve babanızın bir günü nasıl geçiyor bana biraz anlatır mısınız? bunlara ek olarak ne gibi fiziksel rahatsızlıkları olduğunu da belirtirseniz sevinirim.

  tarihinde cevapladı.
 • Merhaba. Siteye şifremi bulamadığım için bir süredir bakamıyordum. Babam yaklaşık 1 senedir böyle oldu. Fiziki rahatsızlığı ise bel ve ayak ağrıları. ama hastaneye götürdüğümde bel veya ayağında bir sorun olmadığını söylediler. Ama babam bunlardan şikayetçi olduğunu söylüyor. Umarım cevabım çok geç olmamıştır ve hala hatırlıyorsunuzdur şikayetimi :) Saygılarımı sunra ilginiz için teşekkür ederim efendim.

 • Doktor Cevabı:

  Yeniden merhaba, eğer doktorlar babanızın bel ve ayaklarında bir sorun olmadığını belirtmelerine rağmen babanız halen bu ağrıları yaşıyorsa psikolojik bir takım tetikleyiciler gözden geçirilmelidir. bir yıldır bu şikayetlerin varlığından bahsediyordunuz, 1 yıl öncesine baktığınızda babanızın özellikle etkilenmiş olabileceğini düşündüğünüz herhangi bir olay bir travma yada benzeri bir durum yaşadı mı?

  tarihinde cevapladı.
 • Merhaba. Evet efendim, babam bir rahatsızlık geçirdi. Yaklaşık 3 ay kadar önce evimizin merdivenlerinden dengesini kaybederek düştü. Şuan sağlığı iyi ama elinde hala bir eziklik var. Bunun babamın durumunda etkisi olurmu bilmiyorum ama bu olay babamın başına dediğim gibi 3 ay önce geldi. Babam 1 yıldır bahsettiğim durumda. Babamın bu rahatsızlığını birkaç piskologla görüştüm ama bana hep olumsuz cevap verdiler. Bu kadar basit olmamalı bir insanın hayatı. Umarım bana yardımcı olabilirsiniz. İlginiz için tekrar terar teşekkür ederim.

 • Doktor Cevabı:

  Merhaba elbette bri insanın hayatı basit olamaz, ancak herkes için yapılabilecek farklı farklı şeyler vardır. onemki olan babanız için en uygun mudahelenin bulunabilmesi. daha once gittiğiniz psikologlarla ne gibi çalışmalar yapıldı ve size nasıl bir bilgi verildi?

  tarihinde cevapladı.
Bu soruya oy verin :

Diğer Hasta Soruları


.
x