İyi günler doktor hanım.28 yaşındayım.evli değilim.10 yıldır adet olma fobi

  • İyi günler doktor hanım.28 yaşındayım.Evli değilim.10 yıldır adet olma fobi oldu artık.Saatte bir ped değiştiriyorum.3 Aralık 2007 de doktora gittim.Ultrasonda 16*21 mm çaplı miyom saptandı.Desolet içiyorum.İlacın 1. kutusundan sonra adetimin ilk günü sancı yüzünden acildeydim.4 tane ağrı kesici iğneden sonra bir parça düşürdüm.Bu olay başıma 6.kez geldi. Haydarpaşa hastanesinde düşen parçayı patolojiye yolladılar.Bişey çıkmadı,parça düşürmeden önce miyom var düştükten sonra yok dediler.

  • Doktor Cevabı:

    Bahsettiğiniz myom son derece küçük, ancak submukoz myom dediğimiz durumlarda agrı ve aşırı kanamaya yol acabilir. düşen parca patolojisinde myoma rastlanmaması ve ultrasonda görülmemesini acıkcası anlayamadım. patoloji raporunu degerlendirmem, ultrasonunuzu yapmam gerekiyor. ayrıca kan sayımı yapılmasında fayda var, cunku bahsettiğiniz sekilde ciddi kanamalar anemiye (kansızlık) yol acabilir. randevu için tel: 0216-3851715,

    tarihinde cevapladı.
  • Teşekkür ederim Yeşim hanım. Hastane bana patoloji sonucunu vermemişti, sadece bişey yok demekle yetindiler. Ben Kocaeli&#39de oturuyorum. İstanbul&#39a geldiğimde sizinle görüşmek isterim. Şu an desolett ilacına devam ediyorum. Bu ilaç sorun yaratır mı sizce? Umarım artık parça düşürmem. Adet olmak fobi haline geldi.

Bu soruya oy verin :

.
x