Iyi günler. bir süredir genital bölgemde ara ara kaşıntılar oluyor. kaşıntı

 • iyi günler. bir süredir genital bölgemde ara ara kaşıntılar oluyor. kaşıntı olduğu zaman o alanın çevresi kızarıyor ve çizgi şeklinde kabararak belirginleşiyor. biraz deride soyulma oldu. bu bir enfeksiyon mudur? ne yapmam gerekir?

Bu soruya oy verin :

Diğer Hasta Soruları

 • Cilt problemi

  Merhaba deniz hanım benim uzun yıllardır dış genital bölge çevresindeki derimde pul pul dökülmeler kaşıntılar var test yapıldı ve sedef hastalığı çıktı ve yeni olan yeni dediğimde 1 yıl olucak sol göz bebegimin çevresindeki deride aynı şekilde kızarıklık soyulmalar kaşıntı oluyor bir türlü geçmiy...

  Doktor Cevabı:
  Uzm. Dr. Deniz Arsan Sir

  Uzm. Dr. Deniz Arsan Sir

  Göz etrafında kontakt dermatit olabilir. deriye temas eden - sabun, şampuan, krem, aseton , deterjan, yumuşatıcı vs. - kimyasal içerikli maddelerden uzak durulmalıdır. sedefte enfeksiyon odakları aranmalı stres ve ağrı kesicilerden uzak durulmalıdır.

 • Iyi günler. bir süredir genital bölgemde ara ara kaşıntılar oluyor. kaşıntı

  Iyi günler. bir süredir genital bölgemde ara ara kaşıntılar oluyor. kaşıntı olduğu zaman o alanın çevresi kızarıyor ve çizgi şeklinde kabararak belirginleşiyor. biraz deride soyulma oldu. bu bir enfeksiyon mudur? ne yapmam gerekir?

  Doktor Cevabı:
  Prof. Dr. Can Ceylan

  Prof. Dr. Can Ceylan

  Mantar enfeksiyonu olabilir. muayene olmalısınız.


.
x