Iyi günler benim sorum omurilikte ki tümöre cyberknife uygulanabiliyor.en a

 • iyi günler benim sorum omurilikte ki tümöre cyberknife uygulanabiliyor.En az kaç cm tümöre uygulanabiliyor.Bu konuda uzan doktorumuz cevap verirse çok sevinirim.iyi çalışmalar..

 • Doktor Cevabı:

  Merhabalar... geçmiş olsun... omurilikte tümörün yeri de tedavi planında etkili. ancak 2 cm altında başarı şansı yüksek. daha büyük tümörlerde tedavinin etkinliği belirgin düşüyor. tümörün cinsi de önemli. çünkü cyberknife tedavi sonrası uzun sürede etkin oluyor. hemen tümörün küçülmesini veya yok olmasını beklemeyin...

  tarihinde cevapladı.
 • Hocam cevabınız için çok teşekkür ederim.Hocam ben gazi ünv. köşe tümörün den sağdan ameliyat oldum solda ki tümörede gammaknife uygulandı.Omurilikten T5-T6 kitle aldılar bir yıl sonrada T11-T12 den bi kitle daha aldılar. hacettepe hastanesi cyberknifeye gittim.benim tümörler torakal T11-T12 15*10mm Servikal de 15*10mm lomber de 5*5mm ve 10 mm var hacettepedeki hoca cyberknife riskli dedi senin tümörler sinir uçlarında dedi ondan ameliyatlaaldır dedi cyberknife önermedi.sizce ne yapmalıyım?

 • Doktor Cevabı:

  Merhabalar... sanırım nörofibromatozis hastasısınız. cyberknife bir kaç kez uygulanabiliyor. ama yeri önemli. eğer doktorunuz cerrahi önerdiyse sizin zarar görmemeniz içindir.

  tarihinde cevapladı.
Bu soruya oy verin :

.
x