Iyi günler.ben size daha öncede yazmıştım klitorisin yanında jilet kesiği g

 • iyi günler.ben size daha öncede yazmıştım klitorisin yanında jilet kesiği gibi kesik vardı ve ilişikiyle beraber daha büyüyordu aynı zamanda vajina cevresinde de hafif tahriş oluyordu.vajina içinde kaşıntı dışında da kaşıntı yanma yok.doktor travogen verdi 1,5 hafta kullandım geçmedi.başka doktor mantar dedi hem kremi kullan hemde zolax ve ornisid fort verdi.daha yeni başladım bu haplara.bu mantarsa geçmesi uzun mu sürer?1 aydır böyleyim ve sıkılmaya başladım.ilişikide dış kısım acıyor.

 • Doktor Cevabı:

  Bu kesikten kan geliyorsa yara iyileşene kadar ilişki olmamalı. kanama yoksa tedavi eşli uygulanmalı ve tedavi bitene kadar ilişkide prezervatif kullanılmalıdır. uygun olursa bir de ben değerlendirmek isterim.

  tarihinde cevapladı.
 • hayır kan gelmiyor.eşimede bir ara travogeni sürdüm ama sonra bıraktım.

 • Doktor Cevabı:

  Tamam mantar enfeksiyonu diyebiliriz. ama bunu netleştirmek için bu bölgeden alınacak sürüntü veya deri parçaları ile mantar kültür antibiyogram testi yapılmalı ve etken ilaç eşli olarak uygulanıp tedavi yarıda bırakılmamalıdır. bu test üst düzey laboratuvarlarda veya üniversite hastanelerinin kadın doğum klinikleri ve laboratuvarlarında yapılmasında fayda vardır. bir kadın doğum uzmanı dikkatli bir şekilde o bölgeden sürüntü ve parça alarak bunun test edilmesini sağlayabilir.

  tarihinde cevapladı.
Bu soruya oy verin :

.
x