Iyi günler, 21 şubat 2011 tarihinde ecg çekildi. 2420: rsr (qr) in lead

 • iyi günler, 21 Şubat 2011 tarihinde ECG çekildi. 2420: RSR (QR) in lead V1/V2 consistent with right ventricular conduction delay denildi. Kardiyolojiye görünmem söylendi. 1100: sinus rythm 1102: sinus arythmia Sonuçları yorumlarsanız sevinirim. Doktor olmadığı için o anda açıklayamadılar. Teşekkür.

 • Doktor Cevabı:

  Kalp ritminizde düzensizlik ve kalbin elektrik akışında kısmi bir kesinti anlamına gelen ve büyük ihtimalle yanlış olan bulgular. çünkü sadece cihaz yorumu olan bu tip veriler genellikle yanlıştır. daha önemli olan şu; bize tetkik sonuçlarından ziyade doktora neden gittiğinizi ve bu ekg'nin neden çekildiğini anlatmanız lazım. bu gibi tetkik sonuçları genellikle yetersiz veya yanlış olmaktadır, doğru olsalar bile size ait bilgiler olmadan tek başlarına hiçbir anlam taşımamaktalar. sağlık ve esenlik dileklerimle..

  tarihinde cevapladı.
 • Hocam, ECG'yi bir spor turnuvasına katılmak amacıyla çektirdim. 31 yaşındayım. Haftada 4 gün toplam 7 saat aktif spor yapıyorum. Herhangi bir kronik rahatsızlık yok. Bir hafta sonrasına randevu alabildim. Durumumu merak ediyorum. Şimdiye kadar kalp ileilgili herhangi bir rahatsızlık hissetmedim. teşekkürler.

 • Doktor Cevabı:

  Bu bilgiler ışığında, kalp elektronuzdaki bulguların anlamlı olmadığını söyleyebilirim. saygılar..

  tarihinde cevapladı.
Bu soruya oy verin :

.
x