Iyi çalışmalar.sorum alkol bağımlılığı ile ilgili. babam aşırı derecde alko

 • iyi çalışmalar.sorum alkol bağımlılığı ile ilgili. babam aşırı derecde alkol alıyor.alkol aldığında ne yaptığını bilmiyor ve çok kırıcı oluyr. tedaviyi asla kabul etmiyor. alkolle sorunu olmadığını söylüyor. biz ailesi olarak nasıl davrancağmızı bilemiyoruz.büyük sıkıntılar yaşıyoruz. onu tedaviye ikna etme yolu yokmudur. lütfen bize yardım edin.babamı kaybetmek istemiyorumm.. ilginize şimdiden teşekkür ederim.. saygılar..

 • Doktor Cevabı:

  Teşekkürler babanızın kıramayacağı biri mutlaka vardır. bu bir aile büyüğü olabilir ondan yardım alın derim. sağlıcakla kalın.

  tarihinde cevapladı.
 • öncelikle vakit ayırdığınız için çok teşekkür ederim hocam. fakat biz ailemizde kimden yardım istediysek "o bizi dinlemez kendi ne zaman isterse o zaman bırakıcak." diyerek kimse yardıma yanaşmadı.bir de alkollü olduğu zamanlarda insanları kırdığı için,insanlarda bunu kişiselleştirip babamla görüşmek bile istemiyolar. bizler söylemeye kalktığımızdada "siz benim içkime karışmayın" diyor.1 sene önce karaciğer tedavisi gördü.nüks etmesinden korkuyoruz. başka bir yol varmıdır? iyi çalışmalar..

 • Doktor Cevabı:

  Umarım karaciğer sorunu yinelemeden ikna edebilirsiniz. zorunlu olmadan psikiyatriye başvurması kolay olmaz. olay çıkarıyorsa emniyet güçleri size destek olacaktır. bu şekilde tedaviye başlanması ve tedavinin sürdürülmesi olumlu olacaktır. i̇yi günler görmenizi temenni ederim.

  tarihinde cevapladı.
 • tavsiyelerinizi değerlendirmeye çalıcaz hocam.. değerli vaktinizi ayırdığınız vede yardımınız için çok teşekkür ederim.. ayrıca çalışmalarınızda kolaylıklar ve başarılar dilerim.. saygılar....

 • Doktor Cevabı:

  Teşekkürler sevil hanım, bu konuda gelişmeleri bildirirseniz sevinirim. sağlıcakla kalın.

  tarihinde cevapladı.
Bu soruya oy verin :

Diğer Hasta Soruları


.
x