İyi akşamlar oğlum 12 yaşında ve diffüz proliferatif glomerülonefrit tanısı

  • İyi akşamlar oğlum 12 yaşında ve diffüz proliferatif glomerülonefrit tanısı kondu kortizon tedavisi gördük ama hala istenilen sonuç alınamadığı için endoxana başlanılacak hastalık protein 250 den 100e indi creatinin de 0.69a düşürüldü fakat albümini yükselmiyor tansiyonu yüksek. tuz kullanmıyoruz fakat doktorumuz istediğimiz ilerleme sağlanamadı diyor.bu hastalığın iyileşme süreci nedir?Tam iyileşme sağlanabiliyormu?

  • Doktor Cevabı:

    Glomerülonefritlerde tam iyileşme her zaman sağlanamaz, aşama aşama tedaviler denenir, sonuçlar iyileşme veya yanıt vermeme mümkündür. sizin oğlunuz acaba sle hastasımı, ana c3 ve anti dna sonuçları yüksekmi. bunlarda izlemde önemli. diffüz proliferatif glomerülonefrit daha çok sle de görülür. geçmiş olsun

    tarihinde cevapladı.
  • Sayın Faruk bey ; **** **** ana:(S) anti-dsdna:(S) c3:1,55 c4:0,35 19/08/2011 Bize şu anda denilen akut olduğu kullandığımız kortizonların sayısı düşürüldü.Endoxana başladık fakat arada idrarda renk değişikliği oluyor.19 mayıs üniversitesi tıp fakültesinde tedavi görüyoruz.Hocalarımız tedavi uzun sürecek ama geçici birşey diyorlar.Beta bakterisinin sebep olması mümkünmüş sanırım tekrarlamaması için bizim herhangi bir tahlil yaptırmamıza gerek varmı?

Bu soruya oy verin :

.
x