Iv opak madde veri̇ldi̇kten sonra aksi̇yel planda 10mm kesi̇t kalinliğinda 10mm

 • IV OPAK MADDE VERİLDİKTEN SONRA AKSİYEL PLANDA 10MM KESİT KALINLIĞINDA 10MM ARALIKLAR İLE VE SPİRAL TARAMA TEKNİĞİ İLE YAPILAN ELDE EDİLEN TETKİKİN VE AKSİYEL PLANDA 1 MM KESİT KALINLIĞINDA VE 10 MM KESİT ARALIĞI İLE YÜKSEK REZOLÜSYON TEKNİĞİ İLE ELDE EDİLEN TETKİKİN İNCELENMESİNDE: TREKEA VE HER İKİ ANA BRONŞ ACIKTIR KALP BOSLUKLARI NORMAL GENİŞLİKTEDİR TORASİK AORT NORMAL KALİVRASYONDADIR PULMONER ARTERLER NORMAL GENİŞLİKTEDİR MEDİASTİNAL ALANLARDA PATOLAOJİK BOYUTTA LENF N0DU SAPTANMAMISTIR. YRBT KESİTLERİYLE BİRLİKTE PARANKİM ALANLARIN İNCELENMESİNDE ; HER İKİ AKCİĞERDE YER YER FOKAL HAVALANMA ARTISLARI MEVCUTTUR APİKALDA DAHA BELİRGİN OLMAK ÜZERE HER İKİ UST ZONDA PLEVRAL ÇEKİNTİ OLUSTURAn YER YER NODÜLARİTE GÖSTEREN DAHSİTELER İZLENMEKTEDİR. VERTEBRELARDA MİNİMAL DEJENERETİF DEĞİŞİKLİKLER İZLENMİŞTİR KESİTLER DAHİLİNDEKİ ÜST ABDOMİNAL ORGANLARDAN ; KARACİĞER PARANKİM DANSİTERSİ AZALMISTIR(HEPATOSTEATOZ) KUBBEDE 7MM BOYUUTLU NODÜLER HİPODENS ALAN DİKKATİ ÇEKMİŞTİR.

 • Doktor Cevabı:

  Niye yapıldı bu tetkik? lütfen doktorunuza sorunuz. geçmiş olsun prof dr dk mua 4400051

  tarihinde cevapladı.
 • ara ara hasta nefes alma sıkıntısıyla gitti akciğerlerde sorun olduğunu düşündüler üst abdomen ultrasonografi incelenmesi yapılmıs . bu kağıttakilerle hastanın kanser olduğuna dair birşey belli olurmu ? teşekkurler.

Bu soruya oy verin :

Diğer Hasta Soruları

 • Bilgisayarlı tomogrofi sonucum

  Merhaba hocam :iv opak madde veri̇ldi̇kten sonra aksi̇yel planda 10mm kesi̇t kalinliğinda 10 mm araliklar i̇le elde edi̇len tetki̇ki̇n ve aksi̇yel planda 1 mm kesi̇t kalinliğinda ve 10 mm kesi̇t araliği i̇le yüksek rezolüsyon tekni̇ği̇ i̇le elde edi̇len tetki̇ki̇n i̇nci̇lenmesi̇nde: trakea ve her...

  Doktor Cevabı:

  Prof. Dr. Demet Karnak

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

 • Iv opak madde veri̇ldi̇kten sonra aksi̇yel planda 10mm kesi̇t kalinliğinda...

  Ara ara hasta nefes alma sıkıntısıyla gitti akciğerlerde sorun olduğunu düşündüler üst abdomen ultrasonografi incelenmesi yapılmıs . bu kağıttakilerle hastanın kanser olduğuna dair birşey belli olurmu ? teşekkurler.

  Doktor Cevabı:

  Prof. Dr. Demet Karnak

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör


.
x