İleri evre periferik arter hastalığı

 • Değerli Hocam; Dedeme ''İleri evre periferik arter hastalığı'' teşhisi kondu. Yanında ''Klas 3 semptomları vardır. Operasyon yapılamaz'' teşhisi kondu. Plavil ve Platex ilaçları verildi. Sorum: Neden operasyon yapılamıyor? Operasyondan kasıt ameliyat, anjiyo gibi birşeymi ? Birde raporda '' IMA proximal kesimde lümende % 75-90 darlığına neden olan plak formasyonları izlenmektedir''. diyor bu çokmu ciddi bir durumdur? Kendisi diabet hastası olup, kalbinde ritim bozukluğu vardır ve 2006'da By-pass olmuştur.(Şeker değerleride aynı düzeyde değildir. Bir gün 164 -190 diğer gün 290) Aynı zamanda Kalp için: Diltizem, Beloc, Lipitaksin, Fuldex ve Coraspin; Diabet için:Glıfor ve Novamix (Insulın)kullanıyor. Kendisi 80 yaşındadır. Saygılarımı arz eder, teşekkürlerimi sunarım..

 • Doktor Cevabı:

  Geçmiş olsun. dedenizin ayak ağrısı, yürüme problemi, ayaklarda renk değişikliği, yara v.b. gibi bir durumu var mı?periferik damarları gösteren bir anjiyo veya doppler usg var mı?şu andaki durumu tam olarak nedir? bunları detaylı bir şekilde yanıtlayabilirseniz daha doğru bilgiler verebilirim.

  tarihinde cevapladı.
Bu soruya oy verin :

Diğer Hasta Soruları

 • Sekundum asd,ince pda,ps(periferik)

  Merhaba...bebeğimiz 40 günlükken çekilen eko raporu : büyük damar ilişkileri normal... a-v,v-a ilişkiler konkordans... pulmoner venöz dönüş normal... mitral ve triküspit yemezlik izlenmedi... aort triküspid açılım göstermekte ve aortta koarktasyon izlenmemektedir... pulmoner kapak ve pulmoner arter...

  Doktor Cevabı:

  Doç. Dr. Evren Semizel

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

 • İleri evre periferik arter hastalığı

  Değerli hocam; dedeme ''ileri evre periferik arter hastalığı'' teşhisi kondu. yanında ''klas 3 semptomları vardır. operasyon yapılamaz'' teşhisi kondu. plavil ve platex ilaçları verildi. sorum: neden operasyon yapılamıyor? operasyondan kasıt ameliyat, anjiyo gibi birşeymi ? birde raporda '' ima pro...

  Doktor Cevabı:

  Prof. Dr. Neyyir Tuncay Eren

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

 • Babam 70 yaşında anjiyo ile tıkalı 1 kalp kamarına stent takıldı. şimdi tık

  Babam 70 yaşında anjiyo ile tıkalı 1 kalp kamarına stent takıldı. şimdi tıkalı bacak damarları için by pass önerildi.bu ameliyat nasıl yapılır? bilgi verirseniz sevinirim . teşekkürler.

  Doktor Cevabı:

  Op. Dr. İhsan Alur

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör
.
x