İlaç yan etkisi

  • Mrb hocam 2 aydır anksiyete sebebiyle citoles kullanıyorum ilacı kullandığımdan bu yana iki yada üç defa kalbim ağza gelecek gibi hızlı atma şeklinde oldu bu kalbin teklemesimi hızlı atmasımı bilmiyorum ama bu sefer ayağa kaltığımda olmuştu birde bazen baş ağrısı yaşıyrum 10 mg kullanıyorum bunlat ilacın yan etkisimi aceba

  • Doktor Cevabı:

    Nebahat hanım merhaba, tarif ettiğiniz şikayetler ya panik atağı (****) ya da panik atağı düzeyine gelmeyen anksiyete (kaygı) belirtileridir. bunlar ilaç yan etkisinden ziyade sizin psikiyatrik hastalığınızla ilgilidir. ilaç dozunun artırılması, ilaç değişikliği veya tedaviye terapi eklenmesi düşünülebilir. bu kararı gittiğiniz psikiyatristinizle birlikte alabilirsiniz. geçmiş olsun, saygılarımla,

    tarihinde cevapladı.
  • Teşekkür ederim hocam


Manisa Psikiyatri uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!

Bu soruya oy verin :
Puan : 3 / Oy veren : 1 kişi

Diğer Hasta Soruları

  • İyi çalışmalar

    İyi günler. hocam bikaç sorum daha olucak çünkü net ve güvenilir bilgi veriyorsunuz. bende şiddetli sosyal kaygılar var. mesela insanların arasındayken alay edilme gülünç duruma düşme yargılanma dışlanma aşağılanma korkuları yaşıyorum. sanki herkesin pür dikkat gözü bendeaynı anda andan kopma algıla...

    Doktor Cevabı:

    Uzm. Dr. Serhat İpekçi

    tarihinde cevapladı.

    Cevabı gör

  • Öfke ve sinir problemi

    Merhaba hocam esim 2 ci cocuktan olduktan sonra cok öfkeli ve sınırlı oldu hiç biseye tahammül lü yok ne yapmalıyım

    Doktor Cevabı:

    Uzm. Psk. Selin Karabulut

    tarihinde cevapladı.

    Cevabı gör

  • Sırtın ortasında agri

    Hocam öncelikle bu zor süreçte kolay gelsin diyorum allah yardımcınız olsun. ben 22 yaşındayım sürekli bel boyun ağrısı çektiğim icin doktora gittim  bel boyun mr çektirdim hemde 3 4 defa boyunda ciddi manada duzlesme ve belde de duzlesme var bide fitik başlangıcı dedi.  su son 2.5 3 haftadır özelli...

    Doktor Cevabı:

    Doç. Dr. Recep Alp

    tarihinde cevapladı.

    Cevabı gör



  • Hipotansiyon

    Yaşadığım heyecan ve kaygi bozukluğu nedeni ile doktor tavsiyesi ile dideral kullandım tansiyonum 10 a 6 çıkıyor sürekli ama bir şikayetim yok genel olarak hem tansiyonumu hem de ruh sağlığımı dengelemek için akupunktur tedavisini tavsiye eder misiniz

    Doktor Cevabı:

    Dr. Erdoğan Taş

    tarihinde cevapladı.

    Cevabı gör

  • Bilgi isteği

    Hocam merhaba, ben 2012'den başlayarak size tedavi olan, sonra kesen eski hastanız. iki adet suicide'dan ve geçenlerde yine size yazmamdan hatırlayacaksınız. beni 2015'teki suicide'a götüren bir takım bedensel belirtiler vardı. 1. aşırı terleme. 2. sık idrara çıkma. 3. yemeklere (özellikle akşa...

    Doktor Cevabı:

    Prof. Dr. Hamdullah Aydın

    tarihinde cevapladı.

    Cevabı gör

  • Efexor bırakma

    Merhaba hamdullah bey,kaygı bozukluğu nedeniyle 6 sene efexor 150 mg 2 sene 75 mg kullandım ve dr bırakmak istediğimi söyledim 3 hafta 35 mg kullanıp kesmemi söyledi aynen öyle yaptım 1 hafta oldu bırakalı bazı günler çok iyim bazı günlerde kafamın içinden cızırtı gibi sesler geliyor gözlerimden önü...

    Doktor Cevabı:

    Prof. Dr. Hamdullah Aydın

    tarihinde cevapladı.

    Cevabı gör



  • Şizofreni farkındalık

    Hocam tekrardan merhaba öncelikle sorularımla sizi sıktığım için özür dilerim size hastalığımdan bahsetmek istedim aslında daha önce de sormuş olduğum soruda benle alakalı ve daha önce bu tarz soruları cevapladığınızıda biliyorum ben 32 yaşındayım yaklaşık 15 senedir anksiyete ve okb tedavisi görü...

    Doktor Cevabı:

    Uzm. Dr. Serhat İpekçi

    tarihinde cevapladı.

    Cevabı gör

  • Aritmi antidepresanlar

    Hocam mutlu hafta sonları dilerim umarım iyisiniz..hocam devlet poliknikleri 5 dk bakmıyor özele bu 3 ay durumum kötü gidemiyorum aslinda durum bu..simdilik mecbur buradan yazıyorum hocam 😐 gece gündüz 160-180 'le uyandıran tasikardilerim ve gün içinde 10 kez felan ayakta dinlenirken teklemelerim va...

    Doktor Cevabı:

    Uzm. Dr. R. Sabri Yurdakul

    tarihinde cevapladı.

    Cevabı gör

  • Sırtın ortasında agri

    Hocam öncelikle bu zor süreçte kolay gelsin diyorum allah yardımcınız olsun. ben 22 yaşındayım sürekli bel boyun ağrısı çektiğim icin doktora gittim  bel boyun mr çektirdim hemde 3 4 defa boyunda ciddi manada duzlesme ve belde de duzlesme var bide fitik başlangıcı dedi.  su son 2.5 3 haftadır özelli...

    Doktor Cevabı:

    Doç. Dr. Recep Alp

    tarihinde cevapladı.

    Cevabı gör



  • Yardımmm edin lütfen yardımmm

    Hocam çok solun ama ben mekik çekiyorum yani spor yapıyorum şimdi mekik çekerken vajinam da sanki birsey hareket ediyo gibi bu neden olur

    Doktor Cevabı:

    Op. Dr. Kemal Hükmen

    tarihinde cevapladı.

    Cevabı gör

  • İyi günler

    Merhaba hocam. lustral ve dideralin birlikte kullanımının bir zararı varmıdır ? nasıl bir etkisi olur? normalde lustral 100 mg kullanıyorumda heyecan için dideral ekledi doktor yanına.

    Doktor Cevabı:

    Prof. Dr. Hamdullah Aydın

    tarihinde cevapladı.

    Cevabı gör

  • Korku ve kaygı

    Nasıl değiştirilir derken hocam nasıl bir tür bu ilaçlar etkisiz mi kalıyor veya tedavi mi etmiyor sizin görüşünüz ne dir 2 ay oldu hocam kullanmaya başlayalı doz artırma artırma bu duruma geldi özel doktora gidiyorum

    Doktor Cevabı:

    Uzm. Dr. Fırat Çelik

    tarihinde cevapladı.

    Cevabı gör



  • Dideral secita

    Hayırlı günler hocam esansiyel tremör için dideral kullanıyorum bu bende kaygı bozukluğuna dönüştüğü için psikatriye gittim secita yazdı iki ilacı birlikte kullanabilir miyim acil cevap verirseniz çok sevinirim çünkü kendimi çok kötü hissediyorum

    Doktor Cevabı:

    Uzm. Dr. Fikret Poyraz Çökmüş

    tarihinde cevapladı.

    Cevabı gör

  • Brintellix xanax tekleme carpinti

    Hocam mutlu hafta sonları dilerim umarım iyisiniz..hocam devlet poliknikleri 5 dk bakmıyor özele bu 3 ay durumum kötü gidemiyorum aslinda durum bu.hatta sizde buradaymissiniz ama durum malum o yüzden birşey diyemedim.simdilik mecbur buradan yazıyorum hocam 😐 geçe gündüz 160-180 'le uyandıran tasikar...

    Doktor Cevabı:

    Uzm. Dr. Serhat İpekçi

    tarihinde cevapladı.

    Cevabı gör

  • Major depresif hasta

    Hocam merhaba sürekli kaygı bozukluğu duygu durum bozukluğu yaşıyorum bir anım bir animla tutmuyor . çok mutluyum 5 saniye sonra çok mutsuzum kendimi kontrol edemiyorum

    Doktor Cevabı:

    Uzm. Psk. Mine Kocaballı Hayatoğlu

    tarihinde cevapladı.

    Cevabı gör






.
x