Hpv de siğil varsa basit tıp diyebilir miyiz

 • Merhabalar hocam benim evleniceğim kişide hpv virüsü var 2 kere siğil tedavisi olmuş. Bu durumun bana bulaşmaması için bilindik o 4 lu aşı yeterli ve etkili mi.22 yaşındayım aşı için 13 yaş diyenler var. tiplendirme yaptırmak istiyoruz bazı laboratuvarlar siğil olmadan yapılamaz diyor bazısı yapılır diyor sizce? Kendi ürologu bana erkekte 6-11 olur tiplendirme ye gerek yok dedi sizcede öle midir Bu durumda ne önerirsiniz nasıl Bi yol izlemeli nasıl korunmalıyız siğil yokken de bulaşı mümkün mü. Aşı da soğuk zincire uyan yerlerde yaptır Dediler eczaneden alıp yaptırma dediler soğuk zincirine uyulmasza aşının etkinliği bozulur mu bu konu da çok kafam karıştı lütfen yardımcı olun hpv olaki bulaştı ne gibi etkileri olur bende....

 • Doktor Cevabı:

  Hpv basit ve tedavisi kolay olan siğil yapan tipleri olduğu gibi servix kanserine yol açan tipleride bulunmaktadır.hpv nin yoğun görülen tiplerine karşı piyasada hazırlanmış aşı mevcuttur.damat adayınız 2 defa siğil tedavisi görmüş.siğilden alınan biopsi ile moleküler yöntemle tip tayini yapılabilir.siğil ve agresiv hpv nin cilt lezyonları farklıdır.hpv aşısı cinsel yaşama girmeden yapılması tavsiye edilir.sizin 22 yaşında olmanız aşı için uygun bir yaştır.hpv aşısını rapelleriyle birlikte olmak ve son aşıdan bir ay sonra evlilik planları yapmak mantıklı olur.ayrıca basit siğil ise evlenmeye mani olmaz.kolayca tedavi edilir.bu konuda en mantıklı ve sizi rahatlatacak yaklaşım aşınızı olmak zihninizi temizleyerek evliliğe ilk adımlarınızı güvenle yapmak. tüm aşılar soğuk zincir kuralına uyularak yapılmalıdır.eczanelerde aşılar soğuk zincirde muhafaza edilir.ülkemizde saatlerce elektrik kesintisi olmaz.ayrıca jenaratörü olan birimler de mevcuttur.hpv size patojen cinsleriyle bulaşırsa servix kanserine zemin hazırlar.sizin için böyle bir kötü tablo yok.adayda basit siğil var.tedavisi de olmuştur.sevdiceğinizle rahatça evlenin.mutlu olun.

  tarihinde cevapladı.
 • Öncelikle verdiğiniz cevaptan ötürü çok çok teşekkür ederim. Kafami çok meşgul eden bir durumdu. Bu aşıyı evlenmeden mutlaka yaptıracağım ama tip tayini de istedim siğili yokmuş genede yapılabilir dediler ne kadar doğru Bi sonuç verir siğil yokken? Bölgeden alınan Bi süprüntü örneği yeterli mi tipi tayin etmekte. Şimdiden teşekkürler iyi çalışmalar

 • Doktor Cevabı:

  Hpv aşısı tüm hpv cinslerine etkili olmamakla birlikte dünya genelinde elde edilen patogen hpv cinslerine etkilidir.bağışıklık sistemini güçlü tutarak bu virusun insanları infete etme gücünü azaltabiliriz. hpv teşhisinde moleküler yöntemler(hpv-dna) kullanılır.bu test ilgili bölgedeki dna varlığında yapılır.hpv lezyonları tedavi olsa bile virus vücutta gizlenip fırsat kollar.bağışıklı güçlü olduğu müddetçe de lezyon yapamaz.dna sı tahrip edilmiş lezyonlarda bu test yapılamaz.tip tayini için lezyonda biopsi ile veya ilgili bölgedeki akntı vs den alınan örnekte yapılabilir.sizin bu konuda rahatlamanız için doktorunuzla görüşüp aşı konusunda iyice bilgilendirilip aşınızı rapelleriyle olduktan sonra siz korunursunuz.damat adayında basit siğil olması evliliğinizi kesinlikle engellemez. siğil tanısı konduğu için rahatlayın.aşınızı olun.her patogen amile karşı korunmanız için bağışıklı sisteminizi güçlendirin.siğili almak problem değildiir.plaj kumunda bile çıplak ayakla gezen kişi taze bulaşta etkeni alabilir.sonuç olarak bunları unutun.boşuna tip tayini masraflarını bırakın.mutlu bir yuva kurun.

  tarihinde cevapladı.
 • Öncelikle verdiğiniz cevaplardan ötürü çok çok teşekkür ederim bu konu da maalesef biraz hassasım ben bu aşıyı olacağım fakat bu süreçte evlenene kadar bana bulaşmaması için soruyorum dudaktan öpüşerek falan bulaşır mı ya da en basit yöntemlerle nasıl korunmalıyım söz konusu bir cinsel birlikteliğim yok ama durum beni biraz tedirgin ediyor bu konudaki bilgi ve tecrübelerinizle bilgilendirmenizi rica ederim iyi çalışmalar...

 • Doktor Cevabı:

  Nazlı hanım.sağlık konusu hassas olmayı gerektiriyor.haklısınız.damat adayınızın hpv ile ilgili lezyonu nerede ise o bölgeye cilt cilde temasla bulaşabilir.elbette bu bulaşın olması için aktif ve tedavi edilmemiş lezyon olması lazım.siğil tarzında oluşumlar tedavi edilebilir.nitrojen gazıyla dondurularak,kimyasal yollarla yakılarak,lazer vs ile yok edilir.hpv nin agresif kanser yapabilen cinslerinin cilt görüntüleri tedavi ile silininmeye çalışılır.ama agresiv hpv vücutta bağışıklık sistemi güçlü olmadığı hallerde canlı kalır.ağız içinde hpv ile ilgili lezyon olmadıkça öpüşme ile bulaşmaz.arkadaşınızı bir dermatolji uzmanına gütürün.aktif ve dna sı sağlam bir lezyon olup olmadığını sorun.moleküler yöntemle(pcr) bu durum anlaşılır.aşınızı yaptırın.dermatolog doktorunuz da lezyonun basit siğil olduğunu ve tedavi edildiğini söylerse sorun yok.arkadaşınız bağışıklık sistemini güçlendirsin.siz de bağışıklık sistemini güçlendirmek için destek alın.bu desteği eczaneden veya bir doktordan alabilirsiniz.gerekirse ben de yardımcı olurum.

  tarihinde cevapladı.
 • Öncelikle teşekkürler hocam. Ben bugün ilk aşımı yaptirdim fakat önce koldan yapacaklardı sonra kalçadan IM yaptılar onlarda çok emin olamadılar aşı koldan yapılmaz mi diğer dozları koldan mı yaptırayım kalçadan mi ya da bu dozu yenilemem gerekir mi. Dermatologa da gideyim hocam da şimdi orda bakınca basit siğil anlaşılır mı orda pcr yöntemiyle dediğiniz şeyi nasıl yaptırcaz siğilli yok şu an da nasıl bi test yapılır ki? Bağışıklık ise ilgili yönlendirmelerinizi de alabilirsem çok sevinirim. Sizi bulmuşken sorular bitmiyor bende bu aşı erkeklere yapılıyor mu virüs vücutta zayıfladığında yapılırsa etkili olabilir gibi bisey duydum.Teşekkürler iyki varsınız iyi çalışmalar :))

 • Doktor Cevabı:

  Şu an amerikadayım.cevabım değişik bir saatte gelebilir.hpv aşısının iyi emilmesi için yağ dokusu daha az lan koldan yapılması uygun olur.bundan sonraki rapellerini koldan yaptırın.ilk aşıyı yenilemenize gerek yok.lezyon olmadan pcr testi doğru sonuç vermez. kanda ,akıntıda vs de yapılabilir.bağışıklık güçlendirmeniz için evvela ihtiyacınız varmı ona bakalım.kanda yapılan cd4-cd8 hücre sayımı flow sitometride yapılabilir.siz ve adayınız bu sayımı yaptırsın.bize bir fikir verir.aşı ideal olarak cinsel temasa girmemiş erkeklerere yapılır.virusn zayıfladığnda aşı ile ilgili duyduğunuzun blimsel bir yanı yok.sadece bağışıklık güçlenirse lezyonlar kaybolur ancak virus gizli olarak vücutta saklanır.hakkımda yaptığınız pozitif yorumlarada teşekkür ederim.

  tarihinde cevapladı.
 • Hiç önemli değil hocam cevap yazmanız yeterli kusura bakmayın oralarda da rahat bırakmadık sizi sorularımız peşinizi bırakmıyor. 3 aydır bu mevzu var araştırdım aşıya karar verdim ama şimdide koldan mi söyle mi böyle mi diye tereddüt yaşadık hocam küçücük iğne kalçadan acaba olmaz mi dedim ama artık o an yapacak bisey kalmadı gene de acaba sıfırdan baslasam mi ya da 3 defa daha koldan yaptıysam mı emin olamadım hocam saçma olacak ama fazlası zarar verir mi bu aşının, süreleri çok önemli mi illaki tam 2 ay sonra tam 6. Ay falan diye. Ben tekrar koldan 0 dan başlayıp demiştim ama siz öle diyince kaldım.. Teşekkürler hocam ilerde ben size soru sormaya devam edicem galiba şimdiden başınızı ağrıttığım için özür dilerim :) iyi çalışmalar

 • Doktor Cevabı:

  Nazlı kızım.hpv aşısının süreleri vücutta oluşturacağı ve sizi koruyacak olan antikorların meydana gelmesi açısından önemli.ilk aşıyı tekrara etmeye gerek yok.aşının yağ dokusuna yapılmaması gerekir.kalça yağ dokusundan daha zengindir.aşıya yapan hekim nasıl uygun buluyorsa ve metodlara uyuyorsa ona uymalı.her şeyin fazlası zararlıdır.hpvnin siğil yapan cinsleri agresiv cervix canseri yapan cinslerine göre tehlikesiz ve tedavilere cevap verirler.eş adayınız siğil tedavisi görmüş ve olay bitmiş.evlenmenizde sizin sağlığınız açısından ve hpv yönünden bir sakınca yok.benim amerikada olmam sadece saat farkı yaratır.elbette vatandaşlarım benim içinde önemli.ne zaman istersen bana ulaşabilirsin.

  tarihinde cevapladı.
 • Teşekkürler hocam zaten diğer dozları dr.kontrolünde yaptırcam. Hocam saçma sorularım olabilir şimdiden kusura bakmayın bu konuda çok yol katettik ama önümde bir süre daha var sürekli kafaya takılan şeyler var. Varsayalım ki nisanlim in ağzında bana öpüşerek hpv bulaşsa ben de bu sürede aşı ya devam etsem daha sonra evlendiğimizde aşı genital bölgeden korur mu yani vücuda başka bi noktadan yerleşince sonra aşı olunursa enfekte olmamış bölge korunur aşı o kısmı korur mu? Yoksa vücuda zaten girdiği için aşı etkisiz mi şimdiden beni aydınlatıcağınız için çok teşekkürler, iyi çalışmalar :)

 • Doktor Cevabı:

  Hpv aşısını tümüyle bitrdikten sonra hpv nin dünya genelinde agresif suşlarına karşı korununmuş oluruz.bu aşının özellikle cinsel yaşama girmeden yapılması gerekir.hpv nin bir şekilde alınması aşıyı yetersiz kılar.bizim burada hedefimiz basit hpv cinslerine değil servix kanseri yapan cinslerine karşı koruma sağlamamız.sizin eş adayınızda tedavi edilmş basit hpv siğili olduğundan sorun teşkil etmez.eş adayınızı tedavi eden doktorla konuşarak daha özel bilgiler alabilirsiniz.yani lezyon basit bir siğilmiydi neydi.?. bu sonuçları aldıktan sonra doktorunuz basit bir siğildi derse aşı rapellerini beklemeden evlenmenizde bu hastalık yönünden bir sakıncası yok.yeterki siz eş adayınızla mutlu olacağınıza inanın.şimdiden mutlu yuva kurma dileklerimle.

  tarihinde cevapladı.
 • Hocam tiplendirme yaptırdık ben de 4 su aşıya devam ediyordum fakat 6-11 beklerken SONUÇ: 35 ÇIKTI aşı yok risk yüksek. 9 lu aşıyı beklesem onda da 35 yok.. :((Biz düşük riskli beklerken noldu böle. Ailem öğrendi evlenmemei istemiyor bile bile lades olmazmış ben çok yoruldum bunun bi çaresi yok mu. Hocam bi mantar kültürünün ise yaradığına dair söylentiler vardı bunu kullansa sizce bağışıklık sistemi yükselten bişeymiş a h c c diye bisey yararı zararı nedir sizce napalım gamlı baykuşum en olmayacak şeyler oldu. Herşeyin yeryüzünde bi çaresi vardır bu ne zaman bulunacak :(((

 • Doktor Cevabı:

  Doktorlarınızdan gelen bilgiler basit siğil idi.bu tip nasıl çıktı.şaşırtıcı.yapılması gereken bu sonuca saygı duyalım mı?.yapılması gereken şey bu sonucu hacettepe üniversitesi gibi bir yerde doğrulatmak.yani testi tekrar etmek.moleküler çalışmalarda bazen yanılmalar olabiliyor.saygın bir kurumda bu testi tekrar edelim.ilk iş bu. gelelim bağışıklık sisteminin yükselmesi için kullanılan mantar kültürüne o bekleyecek.önce bu sonucu doğrulatılmalı sonra plan yapılır.gamlı baykuş olamnıza gerek yok.biz çıkacak sonuca göre size yardım edeceğiz.bana yapılan testin ve nerede yapıldığının fotosunu da lütfen yollayın.

  tarihinde cevapladı.
 • Hocam bizde çok şaşkınız ben sağlık personeliyim laboratuvardaki arkadaşlarda şaşkın. Araştırdım iyi bir laboratuvarda yaptırdık. Burdan isim vermem çok uygun olmaz galiba ya da size sonuçları nereden iletebilirim mail vs. Adresinize ulaşamadım. Laboratuvarla görüştük yeniden yapılmasına gerek yok dediler. Artık yeni bir test yaptırmaya mecali yok bu konu açılınca kavga ediyoruz artık. ama çok isterim ki 6-11 olan bi netice alalım yanlış çalışlmış olsun. Neredeyse %100 demişlerdi bu sonucu beklemiyorduk bu anlamda bizi yonlendirme izi istiyorum teşekkür ederim iyi çalışmalar

 • Doktor Cevabı:

  İnsan beşerdir hata yapar.15 gün evvel amerikadan döndüm.en ciddi kurumlarda bile hataları arkadaşlarla birlikte bizzat gördüm.netice bana inandırıcı gelmedi.bu yarım asırlık bir tecriübe sonucu.hacettepede daha evvel aldığınız neticeleri söylemeden tekrar edelim.bu sizin istikbaliniz.maddi külfeti olabilir.bir de örnek olarak ne kullandılar.sizi yormazsam yapılan yer ,yapan kişi,örneğin cinsi ben şahsen onlarla irtibat kurar veya kurduturum.size verilen sonuç yanlış demiyorum.arkadaşlarınız alınmasın.tıpta her zaman internal ve external kontroller vardır.

  tarihinde cevapladı.
 • Doktor Cevabı:

  Nazlı hanım tıpta her zaman bir sonuç external ve internal yöntemlerle kontrol edilir.bana yazdığınız sonuca muhakkak ki arkadaşlarınız özen göstermiştir.15 gün evvel amerikadan döndüm.orada bile ara sıra manuel hatalar olabiliyor.aldığınız sonucun bir external kontrolü olsun istedim.bu size belki bir maddi külfet nedeni olabilir.ama hayati bir mesele.hacettepe de bu external kontrolü yaptırabilirsiniz.sizden ricam alınan örnek. çalışılan yeri bana çıkacak olan yeni raporda belirtmeniz .ben veya ilgili arkadaşlarla onlara ulaşacağım.bu yeni tetkik için geçerlidir.eski raporunuza gerek yok.tetkiği yaptırırken eski rapor sonucunu lütfen belirtmeyin.

  tarihinde cevapladı.
 • Illaki hatalar olabilir tabi hocam .Bende bunu sorguladim ama gerek yok dediler.maddi külfeti önemli değil ama kendisi il dışında ve bu konu için 3 kez ankaraya geldi.su an bu konuyu açmıyoruz .cunku aramiz cook kotu. testi tekrar ettiğimizde ben size tekrar ulaşıp bilgi veririm.hocam birde 2 tip birden olabilr dediler mesela 11 ve 35 mümkün mu .ya da varsayım su an ki veriler 35 i gösteriyor.hatta 35 çok zor tayin edilen bir yöntem dediler o çıktıysa kesin o dur falan dediler ıstanbul da mav i laboratuvarda surüntuden bakıldı . 35 sigil yapar mi ?Bunu Vücuttan atabilir mi ,korunarak ne kadar koruyucu olur ,ahcc vs. Vs. NasilNasıl bir yok izlemeliyiz . Ne kadar zormuş bunları düşünmek, tekrar teşekkürler iyki varsınız

 • Doktor Cevabı:

  Cervical cancer 16, 18, 31, 33, 35, 39, 45, 51, 52, 56, 58. precancerous changes 16, 18, 34, 39, 42, 55 laryngeal papillomas 6, 11, 30 throat / oropharyngeal cancer 16 anal cancer 16, 18, 31, 33, 45, 52, 58 anal intraepithelial neoplasia 6, 11, 16, 18, 31, 33, 45, 52, 58 plantar warts 1, 2, 4 flat warts 3, 10, 27, 28, 41, 49 common warts 1, 2, 4, 26, 27, 29, 41, 57 siz sağlıkla ilgil olduğunuz için orijinal sonuçları yolluyorum.izlenmesi gereken yol ankarada hacettepe. istanbulda çapa detam da testin tekrar edlmesi.tabi ilk sonucu vermiyorsunuz.hpv infeksiyonu birden fazla etkenle olursa testte belli olur.hpv lezyonları görsel kaybolsa bile etken dormant olarak vücutta kalır.aşı yan etkileri var ama kapsamına göre koruyucudur.eylül ayında amerikaya dönme durumum var.inşallah o zamana kadar sonuçları alırız.

  tarihinde cevapladı.
 • Hocam öncelikle bu konuyla ilgili yönlendirmeleriniz için tesekkur ederim.artik bizi bildiğiniz için de haber vermek istedim sonuç 35 çıktığından beri çatırdayan iliskimiz bir süre önce bitti. Gönül isterdi ki size düğün davetiyesi göndereyim ama nasip degilmis kafamda böyle biseyle devam edemedim korktum.cekindim .kendisiyle ayrılmış olsam bile hala.aklimda o ve hpv var dolayısıyla size de son bir kac sorum var. Hpv yi benim vücudum alıp attıktan sonra (kadinlarin %90 bunu atiyormus ya )bir bağışıklık olur mu o tipe karşı vücudumda tekrar vücudum kapmayabilir mi. Bir de çok yaygın olan bu virüsün belli bir zaman da erkekten de tamamen atılacağı yönünde yeni yayınlar 3-5 yıl gibi belli bir süreçte belli şartlara dikkat edilerek ve bağışıklık ile atilabilecegi soyleniyor .(ahcc hakkinda ne dusunuyorsunuz hocam bu bana bir ara umut vermisti sadece bağışıklık için bile kullansa başka bir zararı olur mu ?allokin alfa nedir ?)yani bana atar kızım o bi kaç yıla atar diyen Dr ları baza alarak atar mi Nasıl ne sürede ne şartlarda vs. Vs bir de bu virüsü ben aldığımda kansere çevirme oranı nedir(ki ben ketemle görüştüm hemen hemen ki kontrol altında tutulduğunda binde bir dedi ama aşı yaptırdığım dr rahmin bile alınabilir bunu ona şöyle dedu)yüksek riskli tip ama aldım diye hemen kanser olmam heralde kafamda deli sorular ben de saglikciyim ama kendime bi faydam yok :( yok muydu bu ise bi çare bulsaydikda bizde ayrilmasaydik keşke... saygılar iyki varssiniz size ulaşmak cok zor bu arada başka ulasabilecgimiz bu adresiniz yok mu hocam bu siteye mesaj attın sizin e mail.adresiniz falan almak için yok dediler :( )

 • Doktor Cevabı:

  Allokin alfa: herpes 1,2, cmv,ebv,hpv ,viral hepatitis b , c,giardiasis.grip ,sars,iinfeksiyonlarında kullanılır. hücresel bağışıklıkta çok önemli rol oynayan t lemfositlerden olan katil hücreleri aktive ederek . bu mikropların yok edilmesini sağlar.- 0.1, 1 ,10 mg lık enjeksiyon formları 3-6-9 gün tedavi seçenekleri vardır. her hpv virus servix kanseri yapmaz .en tehlikelisini alsanız bile bağışıklık sistemi onu hapsedebilir.lezyon yapmasını engeller.hpv tip 35 için iki adres yazmıştım.size masraf olacak ama benim de bir düşündüğüm var.size en kötü senaryoları rahim alınması gibi anlatmışlar.ne diyeyim.sevgi hiçbir zaman pişman olmamaktır.o da sizi seviyorsa bu virüsü kaptığı ortamı anlatır.arkadaşınızın aşısı olmayan bu tip kaptığına ben şüpheyle bakıyorum.dün çok önemli bir toplantım nedeniyle yoktum.tekrar görüştüğümüze de sevindim.emek verdiğim insanlar nedense işi bitince bilgi dahi vermeden kayboluyorlar.bana ulaşmak çok zor değil.bazı arkadaşlar aldıkları bilgiye rağmen israrla aynı soruları soruyorlar.o nedenle blok oluyor. bu önemli bir mesele lütfen dediğim merkezlerde teyit ettirelim.ama o şansınız yok herhalde...!.

  tarihinde cevapladı.
 • Doktor Cevabı:

  Allokin alfa: herpes 1,2, cmv,ebv,hpv ,viral hepatitis b , c,giardiasis.grip ,sars,iinfeksiyonlarında kullanılır. hücresel bağışıklıkta çok önemli rol oynayan t lemfositlerden olan katil hücreleri aktive ederek . bu mikropların yok edilmesini sağlar.- 0.1, 1 ,10 mg lık enjeksiyon formları 3-6-9 gün tedavi seçenekleri vardır. her hpv virus servix kanseri yapmaz .en tehlikelisini alsanız bile bağışıklık sistemi onu hapsedebilir.lezyon yapmasını engeller.hpv tip 35 için iki adres yazmıştım.size masraf olacak ama benim de bir düşündüğüm var.size en kötü senaryoları rahim alınması gibi anlatmışlar.ne diyeyim.sevgi hiçbir zaman pişman olmamaktır.o da sizi seviyorsa bu virüsü kaptığı ortamı anlatır.arkadaşınızın aşısı olmayan bu tip kaptığına ben şüpheyle bakıyorum.dün çok önemli bir toplantım nedeniyle yoktum.tekrar görüştüğümüze de sevindim.emek verdiğim insanlar nedense işi bitince bilgi dahi vermeden kayboluyorlar.bana ulaşmak çok zor değil.bazı arkadaşlar aldıkları bilgiye rağmen israrla aynı soruları soruyorlar.o nedenle blok oluyor. bu önemli bir mesele lütfen dediğim merkezlerde teyit ettirelim.ama o şansınız yok herhalde...!.

  tarihinde cevapladı.
 • Peki 35 içinde allokin alfa kullanılabilir mi?yani o zaman hpv nin kesin tedavisi var diyebilir miyiz ? Virüsü kaptığı ortam yüzeysel bir ilişki (ne kadar da nahos dimi belkide tam bir ilismi ama bana böyle söyledi )ama bu tiple alakalı mi yani bizim için neyi değiştirir ki ? Teyit ettirmek isterdim ama su şartlarda malesef hocam tekrar başlarsak bi gün belki ? Hocam ahcc hakkında fikriniz ne bir zararı olur mu ? Benim vücudum bunu atarsa bağışıklık kazanmış olur muyum ? Hala kafamda sorular var bu durumu ondan tamamen temizleyebilir miyiz? Size başka bi yerden ulaşabilsem tüm sonuçları atardım burdan pek mümkün değil.galiba herşey için teşekkürler iyi çalışmalar

 • Doktor Cevabı:

  Allokin alfa organizmada ,hücresel bağışıklıkta çok önemli rol oynayan t lemfositlerden olan katil hücreleri aktive ederek .mikropların yok edilmesini sağlayan bir ilaçtır.yaşamımız bağışıklık sistemimiz ve patogen mikroplarla devamlı savaş halindedir.. bildiğiniz gibi ilaçlar hedefli kullanılır.önce etken tayin edilir sonra etkin ilaçla tedavi edilir.etkenin ismi konusunda tereddütlerim oldu.bu konuda imkan yaratıp size yazdığım yerlerden sonuç istedim.bunu kesin öğrenmeden yapacağımız herşey hedefi görmeden yapılan kör atış olur.her ilaç her organizmada aynı sonucu vermez.aydınlık yola ilmi adımlarla yaklaşmamız lazım.bu konularda abartılı görüş vermek istemiyorum.size olması gerekenleri yazdım.seçimlerden sonra tekrar usa ya gitmeyi planlıyorum.güzel şeyler olur inşallah.

  tarihinde cevapladı.
 • Hocam aklıma takıldı da biz ıstanbul daki testi yanlis hatirlamiyorsam psr yöntemiyle sonuclandirmistik. Hacettepe deki yöntem nedir ? Istanbuldaki testte hata payı psr da var mıdır ?ben onlara çok ısrar eriştim tekrara gerek yok dediler de ? Hocam hala bunu atabilir mi ya da ben bunu alıp atarsam doğal bağışıklık kazanır miyim bilmiyorum saygılar iyi çalışmalar

 • Doktor Cevabı:

  İşaret ettiğim yerlerde teşhisin teyidi yapılacak.hata her zaman her yerde olabilir.bu konu sizin hayatınız.bu nedenle tekrarını istedim.buna bildiğiniz gibi internal ve external çalışma denir.external kurumda akridite almış bir kurum olmalıdır.bu kadar önemli bir konuda kesin sonuç çıkmadan ilaç düşünülmez.konu tüm detaylarıyla ortaya çıkınca tedaviyi gözden geçiririz.arkadaşınız bu etkeni hangi kişiden aldıysa hatırlıyordur.o da bu konuya titizlikle eğilmeli ve bu konuyu gerekirse portör olan o kişi de teste tabi olmalıdır.önemli olan bu durumun sonucuna göre sizin rahatlamanız için gerekenler yapılacaktır.

  tarihinde cevapladı.
 • Hocam testi tekrar ettim diyelim, 6-11 çıkarsa ne âla fakat gene 35 çıkarsa bizim için bir ışık görüluyor mu sizce ? O bunu her durumda atabilir mi ?ya da ben atabilir miyim ? Ya da bana buluşmasını engelleyebilir miyiz ?ya da bulasip atabilir miyim ya da attıktan sonra yeniden bulaşmasını engelleyebilir miyiz? Ya da bu durumun bana zarar vermesini engelleyebilir miyiz ?Sizin de dediğiniz gibi bu konu benim hayatım evet sevgim var ama ya iş mantığa gelince ? Bunu kaptığı kişiyle bir bağı yok ulaşamaz ulaşmakta istemez 2-3 yıl önceki bi durummus ve su an çok farklı bir ilde ve benim bu testi tekrar edebilmem için yeniden başlamam lazım ve yine aynı sonuç çıkarsa adama hadi güle güle diyemem hem olmaz hem gönlüm razı değil ama sonuçlarında ne getirir bilemiyorum çok yoruldum :(.... saygılar

 • Doktor Cevabı:

  Tedav size bu ide sizin de bildiğiniz gibi her bireyin yanıtı farklı olabilir.hpv tedaviye rağmen cilt lezyonları yok olmasına karşın dormant olarak vücutta gizli kalabildiği gibi bağışıklık sisteminin aktive olması ile başarılı sonuçlar da alınabilir.her şey timus kaynaklı hücrelerin super aktive olarak etkeni yok etme esasına dayanır.sizin de adını yazdığınız ilaç bu aktivite çerçevesinde görev yapar.buna yılın tecrübesi ve görüşüm varsayımlarla değil de teşhisin %99 doğru olması ile tedaviye girmektir.bu nedenle israrla size external kontrolü öneririm.bu olayı gerçekleştirmek için yakınlaşmanıza gerek yok.arkadaşımız bu iki merkeze gideck ve bu konuda bir ön bilgi vermeden ,kimseyi ön şartlama yapmadan ve gittiği ve test yaptırdığı kişiyi de size yazarak sonuca gitmek.bu arkadaşınız için de çok önemli.belkide tekrar bir dönüm noktası.

  tarihinde cevapladı.

İstanbul Enfeksiyon Uzmanı uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!

Bu soruya oy verin :

Diğer Hasta Soruları

 • Hepatıt b taşıyıcısımıyım

  Cevabınız için allah razı olsun. yapılan anti hbs degerım negatif cıktı bunun dısında esımde hemen degerlerıne baktırdı ve onda bısey cıkmadı asi vuruldu peki neden esime bulasmamıs olabilir birde dogum esnasında yada anne karnında bebege gecmıs olabılırmı asi onu korurmu emzirme icin gogus ucum yar...

  Doktor Cevabı:

  Uzm. Dr. Cengiz Güney

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

 • Frengi şüphesi

  Hocam merhabalar benim size sorum şu erkek arkadaşımla oral yolla ve vajina penis sürtünmesi şeklinde bir cinsel durum yaşadık(2 aydır) herhangi bir cinsel birleşme olmadı. ancak ilk oral ilişki sonrasında vücudumun herhangi bir yerinde hiç belirti yoktu daha sonraki oral ilişkiden belli bir süre s...

  Doktor Cevabı:

  Uzm. Dr. Cengiz Güney

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

 • Hepatıt b taşıyıcısımıyım

  Merhabalar hocam ben 23 gun ince dogum yaptım dogum da hepatit b taşıyıcısı olduğumu ogrendım cocuguma asi yaptılar taburcu olduktan hemen sonra 1 hafta ıcınde dr gittim tahlil yaptırdım tahlil sonuclarım hbv_dna deger saptanması normal deger delta antıkoru negatif hbsag 1.74 antıhav ıgg 8.95 afp 91...

  Doktor Cevabı:

  Uzm. Dr. Cengiz Güney

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör • Hiv hastaliği

  Hocam öncelikle yorumlarınızı sonuna kadar okudum. gerçekten alanınızda çok başarılısınız. ben kendim için size yazmak istiyorum. benim bir hastalığım var ve tedavi görüyorum. ama bu tedavi de sonuçlar ne gösteriyor bilmiyorum. sizden yardım istiyorum bana yardımcı olursanız çok sevinirim. benim hiv...

  Doktor Cevabı:

  Uzm. Dr. Cengiz Güney

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

 • Hocam merhaba

  Hocam lezyon kalmadı gibi bir şey sadece iki nokta vardı üstüme kondu sonra böyle dişleriyle derime iz yaptı uçup gitti yine de aşı olmam gerekli mi

  Doktor Cevabı:

  Uzm. Dr. Cengiz Güney

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

 • Hocam merhaba

  Hocam yarasayla ilgili sorular görünce sormak istedim beni 1 ay önce yarasa ısırdı gittiğimiz ormanlık alanda ama kanama olmadı sadece diş geçirdi daha önce 3 aşım vardı kedi kaynaklı hocam bu aşı koruyucu mudur ben aşı olmaya tekrar gitmedim ama gitmeli miyim izi şuan sadece iki tane derimde çökünt...

  Doktor Cevabı:

  Uzm. Dr. Cengiz Güney

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör • Hocam lütfen yardım edin

  Hocam buda size son sorum olsun sizi çok sıktım biliyorum falat gerçekten geceleri rüyamda görüyorum uyuyamıyorum sürekli stres stres evliyim ve küçük bir bebeğim var gerçekten iyi değilim en kötü bana e posta adresinizi verseniz ayrıca bu dediğiniz antikor titreli test nerde hangi hastanede yaptıra...

  Doktor Cevabı:

  Uzm. Dr. Cengiz Güney

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

 • Kedi tirmalamasi ve kuduz asisi yaptirma deadline

  Iyi geceler doktor bey, uc gun once bir sokak tarafından tirmalandim; bir tirnagi cok derine takildi ve epey acitti, ( cizik ve noktali kizariklilar oldu, kan akmadi) ve musait olmadigim icin yikayamadim. acildeki doktor kuduz aşısı yapalim dedii ama aşı merkezindeki doktor gerek yok diyerek gonderd...

  Doktor Cevabı:

  Uzm. Dr. Cengiz Güney

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

 • Hocam lütfen yardım edin

  Hocam doktora gittim ama artık aşı için çok geç kaldığımı söyledi ben bunun yarasa ısırığı mı değil mi bunu bilemem sizin bilmeniz gerekiyor hissetmeyebilirsiniz yarasa ısırıkları hissedilmez dedi ne yapıcam hocam şimdi ben

  Doktor Cevabı:

  Uzm. Dr. Cengiz Güney

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör • Hocam lütfen yardım edin

  Hocam eski mesajlarınıza baktım 2016 2017 de yarasa ısırığıyla ilgili size sorular sorulmuş ve mağarada yaşayan insanlar için ya da yarasaların aile olarak bulunduğu ortamlarda bu riskin olucağını yazmışsınız ayrıca yarasadan ülkemizde kuduz olan birinin olmadığınıda yazmışsınız hocam veriler hala b...

  Doktor Cevabı:

  Uzm. Dr. Cengiz Güney

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

 • Hocam lütfen yardım edin

  Hocam sağlık bakanlığınca böyle bir aşılama uygulaması yoksa zaten gitmeme de gerek yok diye düşünüyorum sizcede gerekli değilse ve gerçekten sağlık bakanlığınca bly ebir uygulama yoksa gitmeyeyim

  Doktor Cevabı:

  Uzm. Dr. Cengiz Güney

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

 • Hocam lütfen yardım edin

  Hocam internette kuduz aşısı gerektirmeyen durumlar diye bir sağlık sitesinde yazı okudum eve girmiş yarasaların ısırıklarında evde yarasa bulunması durumunda aşı yapılmıyormuş iş hanı da ev gibş değil mi yani aşıya ısırmış olsa dahi gerek görülmeyip yapılmayacakmıydı

  Doktor Cevabı:

  Uzm. Dr. Cengiz Güney

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör • Hocam lütfen yardım edin

  Hocam peki yarasa gerçekten beni ısırdıysa iki tane böyle çizik vardı şuan hala izleri duruyor ve gerçekten yarasa kuduzsa 2 ay oldu ben yine de gidip aşı olsam ne olabilir ki veya hala aşı olmam için zaman var mı 3 doz olmuştum o beni korur mu bilmiyorum gerçekten bu konuyla kafayı yemek üzereyim g...

  Doktor Cevabı:

  Uzm. Dr. Cengiz Güney

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

 • Kuduz yardım

  Merhaba 12 gün yavru bir kediyi sevdim çok sağlıklı görünüyordu bacağıma tırmanmak için atladı ama yetişemediği için pantolonuma tırnaklarını geçirdi derime biraz battı herhangi bir yara kanama çizik yok ama bacağımda sivilceler vardı şu anda geniz akıntım var ve sanki tükürüğüm arttı yutkunurken bi...

  Doktor Cevabı:

  Uzm. Dr. Cengiz Güney

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

 • Hocam lütfen yardım edin

  Sağolun hocam allah razı olsun

  Doktor Cevabı:

  Uzm. Dr. Cengiz Güney

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör


.
x