Hormon testi sonuçlarım aşağıdaki gibidir: fsh, 5,18 lh, 6,36 estradiol

 • Hormon testi sonuçlarım aşağıdaki gibidir: FSH, 5,18 Lh, 6,36 Estradiol (E2), 12,28 Prolaktin, 18,79 TSH, 3,78 Bu veriler normal midir? Yukarıdaki bilgilere dayanarak hamile kalmama engel bir olay var mıdır? Eşim de bu hafta spermine baktıracak. Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

 • 7 hafta 3 günlük hamileyim. Doktorum test olarak benden toksoplazma igg ve toksoplazma igm istemesine rağmen laboratuar sadece TOKSOPLAZMA İGG AVİDİTE'ye bakmış. Sonuç: toksoplazma igg antikorları NEGATİF olduğundan avidite NEGATİF'tir. Bunun anlamı nedir? Bu durumda toksoplazma igm ve toksoplazma igg 'ye tyine de baktırmalı mıyım?Yoksa toksoplazma igg avidite tek başına bir anlam ifade ediyor mu? Ne önerirsiniz? Teşekkürler

 • Doktor Cevabı:

  Büyük olasılıkla bir problem yoktur. ancak bu konuda doktorunuza danışınız. eğer şüphelenmişse veya gerekli görürse testleri yaptrırsınız.

  tarihinde cevapladı.
 • Seval Hnaım merhaba, Hamilelik döneminde ultrasona girmenin zararı var mıdır? Doktor, her istediği zaman ultrasona girmemiz zorunlu mudur? Eğer istemez isek ultrason dışında başka bir yöntemle bebeğin sağlığıyla ilgiliinceleme yapılma şansı yok mudur?Vajinal ultrason veya göbek üstünden jelle yapılan (adını anımsayamadım) ultrason arasında bir fark var mıdır? Hangisi daha az zararlıdır?Endişelerimi anlıyor olduğunuza eminim. İlk hamileliğim ve her konuda dikkat etmek gerektiği kanaatindeyim.

 • Doktor Cevabı:

  Size tavsiyem kendisine güveneceğiniz bir kadın doğum uzmanı kontrolüne girin onun size önereceği şeylere uyun onunla tüm endişelerinizi paylaşın mutlaka sizin için en doğru olanı yapacaktır. biz kliniğimize haftada 2 - 3 kez bile hastaları ultrasonografik muayeneye alırız. şartlar neyi gerektiriyorsa o yapılmalıdır.

  tarihinde cevapladı.
Bu soruya oy verin :

Diğer Hasta Soruları


.
x